Puls Parkietu

Opracowanie z dnia - 30.12.2021
  • RONSON DEVELOPMENT SA planuje rozszerzyć działalność o najem instytucjonalny. Zarząd Ronson Development zdecydował o podjęciu działań, mających na celu rozszerzenie przedmiotu wykonywanej działalności o najem instytucjonalny - podała spółka w komunikacie. "W naszej działalności PRS będziemy odpowiedzialni za cały proces od A do Z, czyli od etapu projektowania inwestycji, przez etap budowy, po opracowanie oferty, wprowadzenie jej na rynek i zarządzanie samym najmem. Dzięki temu powstaną inwestycje dedykowane rynkowi najmu, odpowiadające na jego specyficzne potrzeby, m.in. w zakresie części wspólnych, czy funkcji usługowych" - poinformował w komunikacie prasowym prezes Boaz Haim. "Jesteśmy pełni entuzjazmu, rozpoczynając ten zupełnie nowy rozdział w naszej biznesowej historii. Wierzymy, że rozszerzenie działalności o nowy segment znajdzie pozytywne odzwierciedlenie w wynikach finansowych w kolejnych latach i przyczyni się do dalszej, sukcesywnej budowy wartości firmy" - dodał. Spółka podała, że do końca 2025 roku w ofercie mieszkań na wynajem powinno znaleźć się ok. 3.000 lokali w trzech polskich miastach – Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bank ziemi spółki w segmencie PRS ma z kolei zostać zabezpieczony na około 5.000 lokali. (…) (PAP Biznes)

    Komentarz DM Banku BPS. Ronson Development zapowiada rozszerzenie działalności o najem instytucjonalny. To ważny krok w działalności Spółki, ponieważ nie tylko odpowiada on na potrzeby rynku, ale także wpisuje się w zmiany zachowań konsumentów w obliczu podwyżek stóp procentowych. Jesienne podwyżki stóp procentowych przez RPP nie były prawdopodobnie ostatnimi, a to oznacza, że o kredyt na zakup mieszkania będzie trudniej. Tym samym można spodziewać się spowolnienia sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym i nastąpi większe zainteresowanie wynajmem mieszkań. Tym samym Ronson Development chce ewentualne spadki dynamiki sprzedaży równoważyć działalnością substytucyjną polegającą na oferowaniu mieszkań pod wynajem. W planach do końca 2025 roku Spółka ma mieć w ofercie ok. 3.000 lokali w trzech polskich miastach – Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. W naszej ocenie dywersyfikacja działalności jest potencjalnie korzystna dla Spółki, szczególnie, że Ronson Development chce współpracować z partnerami posiadającymi już doświadczenie w zakresie najmu instytucjonalnego. Fundamenty Spółki są zdrowe. Przy przychodach w III kwartale na poziomie 102,5 mln zł, zysk netto wyniósł 6,8 mln zł (rentowność netto 6,6%), a stopa zadłużenia wyniosła 0,58. Od początku roku kurs Ronson Development wzrósł prawie dwukrotnie, a obecne notowania Spółki (2,54 zł) znajdują się blisko tegorocznych maksimów (2,63 zł). (Ł. Bryl)

    30.12

Zastrzeżenia prawne

Opracowanie wyraża wiedzę oraz poglądy autorów według stanu na dzień jego sporządzenia. Autorzy nie uwzględniają w opracowaniu jakichkolwiek szczególnych zamierzeń inwestycyjnych, szczególnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani szczególnych potrzeb czy żądań potencjalnych odbiorców. Opracowanie publikowane jest w celach wyłącznie informacyjnych lub marketingowych i nie powinno być interpretowane jako (1) osobista rekomendacja, (1) porada inwestycyjna, prawna, lub innego typu, ani jako (2) zachęta do działania, inwestowania czy pozbywania się inwestycji w szczególny sposób, bądź (4) ocena lub zapewnienie opłacalności inwestycji w instrumenty finansowe objęte opracowaniem.

W szczególności opracowanie nie stanowi „badania inwestycyjnego” lub „publikacji handlowej” w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy, bądź „rekomendacji” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
Opracowanie zostało sporządzone z zachowaniem należytej staranności i rzetelności przy zachowaniu zasad metodologicznej poprawności na podstawie ogólnodostępnych informacji, w dniu publikacji opracowania, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych dla Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie gwarantuje ich kompletności, prawdziwości lub dokładności.

Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania ani za ewentualne szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyj-nych. Opracowanie nie powinno być interpretowane jako oświadczenie ani gwarancja (zarówno wyraźna, jak i implikowana) w zakresie generowania zysku z tytułu prezentowanej strategii inwestycyjnej.

Dom Maklerski Banku BPS S.A., jego akcjonariusze lub pracownicy mogą posiadać długie lub krótkie pozycje powstałe w wyniku transakcji zawartych na instrumentach z rynków OTC lub innych instrumentach finanso-wych wymienionych w opracowaniu. Organem sprawującym nadzór nad działalnością Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Pięknej 20 .

Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest zabronione. Niniejsze opracowanie stanowi publikację handlową i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2019 poz. 1231).