Byki i Niedźwiedzie - A. techniczna J. Borawskiego

Jacek Borawski - absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada 20-letnie doświadczenie zawodowe związane z pracą w domach maklerskich, w tym 16-letnie - związane z analizą techniczną.

  • W latach 1996-2008 zatrudniony w DI BRE Banku S.A. na stanowisku Starszego Specjalisty do Spraw Analiz.
  • W latach 2009-2011 pracował dla Domu Maklerskiego PKO BP.
  • Od stycznia 2012 roku na pokładzie Domu Maklerskiego Banku BPS.

Inwestorom znane są jego liczne publikacje analityczne - min. "Modelowy Portfel Inwestycyjny" w okresie 2002-2003, a od września 2004 - tygodniowy raport "Byki i Niedźwiedzie". Od początku 2002 roku prowadzi posesyjne analityczne spotkania z inwestorami. Jest również autorem i prowadzącym szkolenia z analizy technicznej m.in. na zaproszenie gazety ,,Parkiet", Klubów Biznesu itp. Wielokrotny wykładowca podczas konferencji Wall-Street Zakopane oraz autor licznych seminariów dla studentów wyższych uczelni ekonomicznych w całej Polsce.

Najnowsze opracowanie Jacka Borawskiego z dnia 24.05:

... Korekta trwa ...

24.05

...w najlepsze. Kurs jest coraz bliżej ustanowienia maksimów w tym miesiącu. Ale żeby nie było tak zupełniemiło warto zaznaczyć, że kurs pokonał średnią wykładniczą z 15 sesji dopiero po raz pierwszy od półtoramiesiąca dopiero na ostatniej poniedziałkowej sesji. Ten stan rynku oczywiście należy póki co postrzegaćjako klasyczną korektę. Będąc na ponad rocznych minimach trudno tu mówić o względnie istotnych poziomachwsparcia. Inne zatem posiadają ograniczone i jedynie historyczne znaczenie. Są nimi minima z końcapaździernika 2020 czyli okolice - 1500 pkt., Podczas sesji 24 I pojawił się spadek nie notowany tu od listopada2020, a utworzony tego dnia czarny korpus jest największy od czasów okolic covidowego dołka czyli 2 lata. Wten sposób aż do 2283 pkt. staje się póki co następnym niepokonanym oporem. Wcześniej powagi dodajestrefa marcowo kwietniowych maksimów. Tworzą one strefę oporu 2181-2187 pkt., To już jest dość daleko.Nieco bliżej sporego znaczenia rzecz jasna jako opór zacznie nabierać kwietniowa strefa jeszcze nie tak dawnejkonsolidacji 2080-2124 pkt. Wykres tygodniowy wzbogacił się o białą szpulkę, sygnalizatora dodajmy, niezbytdużej siły popytu. Średnie wykładnicze z 15/45 sesji rozchyliły się i tworzą dodatkową, niespotykanie szerokąstrefę oporu 1805-1917 pkt. Wskaźnik adx(14) - 40 pkt. pomału opada potwierdzając istnienie korekty wklasycznym i dojrzałym trendzie spadkowym. Dojdzie do jego neutralizacji podczas wzrostu kursu ponad 2121pkt. czyli stosunkowo wysoko.

pobierz pdf                                                                                                                                                                                    

archiwum_button.png