Byki i Niedźwiedzie - A. techniczna J. Borawskiego

Jacek Borawski - absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada 20-letnie doświadczenie zawodowe związane z pracą w domach maklerskich, w tym 16-letnie - związane z analizą techniczną.

  • W latach 1996-2008 zatrudniony w DI BRE Banku S.A. na stanowisku Starszego Specjalisty do Spraw Analiz.
  • W latach 2009-2011 pracował dla Domu Maklerskiego PKO BP.
  • Od stycznia 2012 roku na pokładzie Domu Maklerskiego Banku BPS.

Inwestorom znane są jego liczne publikacje analityczne - min. "Modelowy Portfel Inwestycyjny" w okresie 2002-2003, a od września 2004 - tygodniowy raport "Byki i Niedźwiedzie". Od początku 2002 roku prowadzi posesyjne analityczne spotkania z inwestorami. Jest również autorem i prowadzącym szkolenia z analizy technicznej m.in. na zaproszenie gazety ,,Parkiet", Klubów Biznesu itp. Wielokrotny wykładowca podczas konferencji Wall-Street Zakopane oraz autor licznych seminariów dla studentów wyższych uczelni ekonomicznych w całej Polsce.

Najnowsze opracowanie Jacka Borawskiego z dnia 27.09:

...  Zahaczyło o Grunwald ...

27.09

Dla inwestorów giełdowych liczba 1410 nie będzie dziś kojarzyła się tylko ze wspaniałym zwycięstwemw potyczce nad wojskami krzyżackimi. Od dziś takie jest roczne minimum. Kurs pokonał jedyne (zresztą słabe)wsparcie jakimi były lokalne wrześniowe minima. To oczywiste, że brak jakichkolwiek poziomów wsparćstawia byki w trudnej sytuacji. Oczywistym jest również fakt, że sformułowanie „trudna sytuacja byków” tonie jest wymysł czy slogan jednodniowy. To proces który trwa co najmniej od 5-ciu miesięcy. Podczas sesji 13IX doszło do uformowania spadkowego „Objęcia Bessy”. Ruch ponad 1573 pkt. zneutralizuje ją. Jest to jednocześnienajbliższy opór. Na obecnych poziomach nie występują istotne wsparcia. Pojawiające się kolejne tegoroczneminima (poza szukającymi przysłowiowego „dołka”) nakazują bezsprzecznie każdego trendowegoinwestora by powstrzymywał się, póki co od próby kupna, choć tzw. twardy dołek wydaje się być bliżej niżkiedykolwiek. Następny opór stanowi maksimum z 17 sierpnia - 1737 pkt. W średnioterminowej perspektywienadal trudno mówić o jakiejkolwiek sile byków, a jedynie o ciągłej i permanentnej obronie. Kolejny opórto nadal strefa „Czarnych Kruków” z 8-10 VI - 1720-1830 pkt. oraz 1863 pkt. - majowe maksima. Powagi dodajestrefa marcowo-kwietniowych maksimów. Tworzą one, jednak dość daleko stąd, kolejną strefę oporu2181-2187 pkt., Nieco bliżej znaczenia jako opór nabiera kwietniowa strefa konsolidacji 2080-2124 pkt. Wykrestygodniowy przyniósł jeszcze jeden w tegorocznej kolekcji czarny korpus. Tym razem z dość dużym długimgórnym cieniem odwzorowującym aktualny nawis podażowy. Kluczowy korpus wydaje się jednak tenczarny kończący pierwszą dekadę czerwca. Jego zneutralizowanie - wyjście ponad strefę 1827-1851 pkt. będzieoznaczać pełną i chyba po raz pierwszy od dawna gotowość byków do wzrostów. Średnie wykładnicze z15/45 sesji tworzą szeroką strefę oporu 1506-1578 pkt. Wskaźnik adx(14) - 30 pkt. płasko bokiem czeka nanowe utrendowienie. Poprzednie to identyfikujące trend spadkowy w połowie sierpnia. Dojdzie do jego neutralizacjipodczas ruchu ponad 1700 pkt. Ten numer, co raczej zrozumiałe nie zawiera typów.

pobierz pdf                                                                                                                                                                                    

archiwum_button.png