Pepco Group miało w III kw. 1.370 mln euro przychodów, wzrost o 12,5 proc. rdr . Pepco Group miało w III kwartale roku obrotowego 2022/23, zakończonego 30 czerwca, 1.370 mln euro przychodów, co oznacza wzrost o 12,5 proc. rdr, przy założeniu stałego kursu walutowego - podała spółka w komunikacie. Przychody sieci Pepco wyniosły 831 mln euro, co oznacza wzrost o 15,3 proc. rdr przy stałym kursie walutowym. Przychody Poundland Group wyniosły 539 mln euro, czyli wzrosły o 8,6 proc. Narastająco, po trzech kwartałach, Pepco Group ma 4.209 mln euro przychodów, co oznacza wzrost o 19,3 proc. rdr, przy założeniu stałego kursu walutowego. Przychody sieci Pepco po trzech kwartałach wyniosły 2.550 mln euro, co oznacza wzrost o 29,3 proc. rdr przy stałym kursie walutowym. Przychody Poundland Group wyniosły 1.659 mln euro, czyli wzrosły o 7,1 proc. Wzrost przychodów LFL Pepco Group wyniósł w III kwartale 2,6 proc. Wzrost przychodów LFL narastająco wyniósł 8,2 proc. W sieci Pepco wzrost LFL po trzech kwartałach wyniósł 9,6 proc., a w samym III kwartale zanotowano spadek LFL o 1,2 proc. Grupa Poundland zanotowała 6,2 proc. wzrostu LFL po trzech kwartałach i 9 proc. wzrostu LFL w samym III kwartale. Grupa podała, że spadek sprzedaży LFL w sieci Pepco w III kw. odzwierciedla trudne warunki handlowe w kwietniu i maju, szczególnie w Europie Środkowej, oraz silniejszy okres porównawczy w poprzednim roku. "W ostatnich tygodniach handel ożywił się, przynosząc dodatnią dynamikę w ujęciu LFL w czerwcu i na początku IV kwartału" - napisano. (…) (PAP Biznes)
Komentarz DM Banku BPS. Dynamika wzrostowa Pepco trwa. Po wzroście przychodów w 2022 r. o 17 proc. do 4,8 mld euro, w II kwartale 2023 (III kwartał dla Spółki) przychody wzrosły 0 12,5 proc. Wysokiej dynamice przychodów sprzyja otwieranie nowych sklepów. W II kwartale Pepco otwarło 159 sklepów netto (nowe sklepy pomniejszone o zamknięte) – Spółka prawdopodobnie zrealizuje także roczny cel zakładający otwarcie 550 sklepów netto. Patrząc jednak na wzrosty LFL (przy zachowaniu tej samej bazy porównawczej), przychody Spółki wzrosły zaledwie o 2,6 proc., co oznacza, że uwzględniając inflacyjne wzrosty cen, wolumen sprzedażowy de facto zmalał. To zresztą widać także w danych dotyczących sprzedaży detalicznej, które w ostatnich miesiącach wskazują na istotne spowolnienie (w czerwcu spadek sprzedaży detalicznej w cenach stałych wyniósł minus 6,8 proc.). Na koniec sesji w środę akcje Spółki kosztowały 36,4 zł, a notowania Pepco od początku 2023 r. poruszają się w przedziale konsolidacyjnym 35-45 zł. Jak dotąd od początku roku stopa zwrotu w akcje pozostaje ujemna (minus 8 proc.). W naszej ocenie brakuje obecnie impulsów do wybicia z górnego ograniczenia konsolidacyjnego. Kluczowym wyzwaniem dla Spółki pozostaje obecnie rentowność będąca pod presją kosztów. (Ł. Bryl)
Podsumowanie sesji 12.07.2023
Opracowanie wyraża wiedzę oraz poglądy autorów według stanu na dzień jego sporządzenia. Autorzy nie uwzględniają w opracowaniu jakichkolwiek szczególnych zamierzeń inwestycyjnych, szczególnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani szczególnych potrzeb czy żądań potencjalnych odbiorców. Opracowanie publikowane jest w celach wyłącznie informacyjnych lub marketingowych i nie powinno być interpretowane jako (1) osobista rekomendacja, (1) porada inwestycyjna, prawna, lub innego typu, ani jako (2) zachęta do działania, inwestowania czy pozbywania się inwestycji w szczególny sposób, bądź (4) ocena lub zapewnienie opłacalności inwestycji w instrumenty finansowe objęte opracowaniem.
W szczególności opracowanie nie stanowi „badania inwestycyjnego” lub „publikacji handlowej” w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy, bądź „rekomendacji” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
Opracowanie zostało sporządzone z zachowaniem należytej staranności i rzetelności przy zachowaniu zasad metodologicznej poprawności na podstawie ogólnodostępnych informacji, w dniu publikacji opracowania, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych dla Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie gwarantuje ich kompletności, prawdziwości lub dokładności.
Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania ani za ewentualne szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyj-nych. Opracowanie nie powinno być interpretowane jako oświadczenie ani gwarancja (zarówno wyraźna, jak i implikowana) w zakresie generowania zysku z tytułu prezentowanej strategii inwestycyjnej.
Dom Maklerski Banku BPS S.A., jego akcjonariusze lub pracownicy mogą posiadać długie lub krótkie pozycje powstałe w wyniku transakcji zawartych na instrumentach z rynków OTC lub innych instrumentach finanso-wych wymienionych w opracowaniu. Organem sprawującym nadzór nad działalnością Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Pięknej 20 .
Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest zabronione. Niniejsze opracowanie stanowi publikację handlową i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2019 poz. 1231).
ANALIZA TECHNICZNA WEEKLY
ANALIZY I REKOMENDACJE