Puls Parkietu

Opracowanie z dnia - 06.12.2021
  • ONDE S.A. Podpisanie warunkowych kontraktów o znaczącej łącznej wartości na wykonanie kompleksowych robót budowlanych przy budowie sześćdziesięciu trzech farm elektrowni fotowoltaicznych zlokalizowanych na terenie całej Polski. Zarząd ONDE S.A. (Emitent) informuje, iż w dniu 03.12.2021 r. spółka ONDE S.A. z Torunia zawarła znaczące kontrakty na roboty budowlane na niżej określonych warunkach: 1. Inwestor: spółki należące do Grupy Kapitałowej R.Power Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie; 2. Przedmiot kontraktu: wykonanie kompleksowych robót budowlanych obejmujących dostawę, instalację, budowę oraz rozruch dla sześćdziesięciu trzech elektrowni fotowoltaicznych; 3. Szacowane wynagrodzenie kontraktowe około: 164 000 000,00 złotych netto; 4. Ostateczny termin realizacji kontraktu: druga połowa 2023 roku; 5. Warunki płatności: faktury płatne w terminie 20 dni kalendarzowych od dnia doręczenia faktury; 6. Kary umowne: - kara w wysokości 0,05% wynagrodzenia kontraktowego za każdy dzień kalendarzowy opóźnienia w wykonaniu określonych kamieni milowych w trakcie pierwszych dwóch tygodni opóźnienia, a po tym czasie 0,1% wynagrodzenia kontraktowego za każdy dzień kalendarzowy opóźnienia; - maksymalna kwota kar umownych za opóźnienia w realizacji kontraktu z przyczyn leżących po stronie Emitenta wynosi 20% wynagrodzenia kontraktowego; 7. Zabezpieczenia: gwarancja ubezpieczeniowa lub bankowa w wysokości 10% wynagrodzenia kontraktowego na okres realizacji kontraktu oraz 5% wynagrodzenia kontraktowego na okres gwarancji i rękojmi. (…) (PAP Biznes)

    Komentarz DM Banku BPS. Onde, podpisało umowę ze spółkami należącymi do Grupy Kapitałowej R.Power Sp. z o.o. na budowę i wyposażenie 63 elektrowni fotowoltaicznych. Wartość kontraktu opiewa na kwotę 164 mln zł netto, co stanowi ok. 48 proc. przychodów kwartalnych (3Q). Kontrakt ma być zrealizowany do drugiej połowy 2023 r, a budowane farmy fotowoltaiczne będą zlokalizowane na terenie całej Polski. W naszej ocenie zawarty kontrakt ma istotny i pozytywny wpływ na stronę przychodową Spółki, co wpisuje się w dotychczasową strategię dynamicznego rozwoju Onde. Przez 9 miesięcy 2021 r. Spółka wygenerowała przychody na poziomie 927,7 mln zł, co oznacza wzrost o 190 proc. r/r. Natomiast negatywnie postrzegamy spadającą rentowność Spółki. W trzecim kwartale marża zysku netto spadła z 7,9 proc. do 3,5 proc, co przekłada się na notowania. Od czasu wejścia na GPW w lipcu tego roku akcje Onde pozostają w trendzie spadkowym. Kurs spadł o 40,2 proc. w porównaniu do ceny na zakończenie debiutu. O ile podpisanie kontraktu samo w sobie może w perspektywie krótkoterminowej stanowić impuls do wzrostów, o tyle w długim okresie kształtowanie się kursu zależeć będzie od stopnia przełożenia przychodów na zyski. Innymi słowy, na wartości Spółki kluczowy wpływ będzie miała umiejętność wykorzystania efektów skali do optymalizacji działalności, co finalnie przekładać się powinno na poprawę rentowności. (Ł. Bryl)

    6.12

     

Zastrzeżenia prawne

Opracowanie wyraża wiedzę oraz poglądy autorów według stanu na dzień jego sporządzenia. Autorzy nie uwzględniają w opracowaniu jakichkolwiek szczególnych zamierzeń inwestycyjnych, szczególnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani szczególnych potrzeb czy żądań potencjalnych odbiorców. Opracowanie publikowane jest w celach wyłącznie informacyjnych lub marketingowych i nie powinno być interpretowane jako (1) osobista rekomendacja, (1) porada inwestycyjna, prawna, lub innego typu, ani jako (2) zachęta do działania, inwestowania czy pozbywania się inwestycji w szczególny sposób, bądź (4) ocena lub zapewnienie opłacalności inwestycji w instrumenty finansowe objęte opracowaniem.

W szczególności opracowanie nie stanowi „badania inwestycyjnego” lub „publikacji handlowej” w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy, bądź „rekomendacji” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
Opracowanie zostało sporządzone z zachowaniem należytej staranności i rzetelności przy zachowaniu zasad metodologicznej poprawności na podstawie ogólnodostępnych informacji, w dniu publikacji opracowania, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych dla Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie gwarantuje ich kompletności, prawdziwości lub dokładności.

Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania ani za ewentualne szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyj-nych. Opracowanie nie powinno być interpretowane jako oświadczenie ani gwarancja (zarówno wyraźna, jak i implikowana) w zakresie generowania zysku z tytułu prezentowanej strategii inwestycyjnej.

Dom Maklerski Banku BPS S.A., jego akcjonariusze lub pracownicy mogą posiadać długie lub krótkie pozycje powstałe w wyniku transakcji zawartych na instrumentach z rynków OTC lub innych instrumentach finanso-wych wymienionych w opracowaniu. Organem sprawującym nadzór nad działalnością Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Pięknej 20 .

Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest zabronione. Niniejsze opracowanie stanowi publikację handlową i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2019 poz. 1231).