Amica chętnie handluje w tenge. Producent AGD rusza na podbój Azji Środkowej. Właśnie założył w Kazachstanie spółkę handlową, a w 2022 r. uruchomi magazyn. — Azja Środkowa to bardzo duży, liczący ponad 80 mln mieszkańców, rynek, porównywalny z niemieckim — mówi Michał Rakowski, członek zarządu Amiki ds. finansowych. W połowie tego roku wielkopolski producent AGD założył w Kazachstanie spółkę Hansa Central, która ma obsługiwać handlowo cały region, obejmujący także Kirgistan, Turkmenistan, Tadżykistan i Uzbekistan. Menedżer nie ujawnia dotychczasowej skali sprzedaży Amiki w tych państwach, zapowiada jednak, że firma chce „w krótkim czasie podwoić obroty”. (…) (Źródło: Puls Biznesu) https:// www.pb.pl/amica-chetnie-handluje-w-tenge-1127877
Komentarz DM Banku BPS. W 2014 r. Amica ogłosiła strategię (HIT2023) mającą na celu zwiększenie przychodów do wartości 4 mld zł w perspektywie 10 lat. W 2020 r. przychody przekroczyły 3 mld zł, z czego większość obecnie realizowana jest na rynkach zagranicznych. 70 proc. sprzedaży Spółka generuje dostarczając produkty na ponad 70 rynków zagranicznych, w tym najwięcej do Niemiec, Wielkiej Brytanii i Skandynawii. Rynki Azji Środkowej stanowią kolejny etap zwiększania przychodów Spółki poprzez internacjonalizację. Po założeniu w lipcu spółki handlowej (Hansa Central) w Kazachstanie, Amica planuje w 2022 r. uruchomić magazyn. Celem jest, oprócz rynku kazachskiego, obsługa całego regionu obejmującego Kirgistan, Turkmenistan, Tadżykistan i Uzbekistan liczącego ponad 80 mln mieszkańców. Na piątkowej sesji notowania Spółki kształtowały się pod wpływem publikacji wyników finansowych za II kwartał. Przychody spadły o 3 proc. k/k, natomiast zysk netto zmniejszył się o 38,5 proc. k/k, zachowując tendencję malejącą trzeci kwartał z rzędu. W konsekwencji akcje staniały o ponad 4 proc. W naszej ocenie Amica w perspektywie długoterminowej będzie konsekwentnie zmierzać do realizacji celu głównego, jakim jest zwiększanie przychodów, co biorąc pod uwagę doświadczenie Spółki w zbycie na rynkach zagranicznych i potencjalnie wysokiej dynamice sprzedaży na rynkach Azji Środkowej jest planem ambitnym, ale i realnym. Natomiast na rentowność Spółki negatywnie wpływać będą rosnące ceny stali i elektroniki, które stanowią łącznie prawie 60 proc. średniego TKW (technicznego kosztu wytworzenia). (Ł. Bryl)
Opracowanie wyraża wiedzę oraz poglądy autorów według stanu na dzień jego sporządzenia. Autorzy nie uwzględniają w opracowaniu jakichkolwiek szczególnych zamierzeń inwestycyjnych, szczególnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani szczególnych potrzeb czy żądań potencjalnych odbiorców. Opracowanie publikowane jest w celach wyłącznie informacyjnych lub marketingowych i nie powinno być interpretowane jako (1) osobista rekomendacja, (1) porada inwestycyjna, prawna, lub innego typu, ani jako (2) zachęta do działania, inwestowania czy pozbywania się inwestycji w szczególny sposób, bądź (4) ocena lub zapewnienie opłacalności inwestycji w instrumenty finansowe objęte opracowaniem.
W szczególności opracowanie nie stanowi „badania inwestycyjnego” lub „publikacji handlowej” w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy, bądź „rekomendacji” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
Opracowanie zostało sporządzone z zachowaniem należytej staranności i rzetelności przy zachowaniu zasad metodologicznej poprawności na podstawie ogólnodostępnych informacji, w dniu publikacji opracowania, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych dla Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie gwarantuje ich kompletności, prawdziwości lub dokładności.
Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania ani za ewentualne szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyj-nych. Opracowanie nie powinno być interpretowane jako oświadczenie ani gwarancja (zarówno wyraźna, jak i implikowana) w zakresie generowania zysku z tytułu prezentowanej strategii inwestycyjnej.
Dom Maklerski Banku BPS S.A., jego akcjonariusze lub pracownicy mogą posiadać długie lub krótkie pozycje powstałe w wyniku transakcji zawartych na instrumentach z rynków OTC lub innych instrumentach finanso-wych wymienionych w opracowaniu. Organem sprawującym nadzór nad działalnością Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Pięknej 20 .
Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest zabronione. Niniejsze opracowanie stanowi publikację handlową i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2019 poz. 1231).
ANALIZA TECHNICZNA WEEKLY
ANALIZY I REKOMENDACJE