Puls Parkietu

Opracowanie z dnia - 09.06.2023
  • Raport miesięczny wielkości produkcji w maju 2023 r. W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 7/2016, Zarząd Poznańskiej Korporacji Budowlanej Pekabex S.A. informuje, że łączna wielkość produkcji w zakładach należących do grupy kapitałowej Emitenta w maju 2023 roku wyniosła 16 793 m3. (ESPI RB NR 30/23)

    Komentarz  DM Banku BPS. Opublikowana wartość produkcji oznacza wzrost w ujęciu miesięcznym o 5,7%, natomiast jest poniżej średniej z ubiegłego roku. Według ostatnio opublikowanych danych za I kwartał 2023 przychody były nieco niższe, zarówno w ujęciu kw/kw jak i r/r, w tym również w segmencie prefabrykacji, natomiast została utrzymana dość wysoka (14,8%) marża w segmencie, co oceniamy bardzo pozytywnie. Również w segmencie budowlanym Spółka utrzymała bardzo wysoką, na tle sektora, marżę w wysokości 8,4%. Wynik netto w I kwartale był dodatkowo wspierany przez wysokie przekazania w segmencie deweloperskim. W naszej ocenie silna rentowność powinna wspierać spółkę w kolejnych kwartałach. Biorąc jednak pod uwagę, że kwietniowe oraz majowe wolumeny w segmencie prefabrykacji są niskie, uważamy że kolejne kwartały mogą nie być tak mocne jak 1Q23, zwłaszcza że portfel zamówień spadł do PLN 972m (-14% kw/kw i -28% r/r). Wydaje się, że Pekabex powinien być dość odporny na obserwowalne spowolnienie dzięki wysokim marżom, biorąc  jednak pod uwagę, że backlog spółki jest bardzo krótki (ponad 90% to horyzont poniżej 1 roku), silniejsza recesja może szybko przełożyć się na gorsze wyniki. Aktualnie kurs Spółki (20,90 zł na koniec sesji w środę) zmaga się z poziomem 61,8% zniesienia Fibonacciego fali spadkowej sierpień 2021-wrzesień 2022, którego pokonanie otworzyłoby drogę w kierunku historycznych maksimów. W naszej ocenie tegoroczne wyniki, mogą być ku temu sporą przeszkodą. (A. Wizner)

    Podsumowanie sesji 07.06.2023

    09.06

Zastrzeżenia prawne

Opracowanie wyraża wiedzę oraz poglądy autorów według stanu na dzień jego sporządzenia. Autorzy nie uwzględniają w opracowaniu jakichkolwiek szczególnych zamierzeń inwestycyjnych, szczególnych celów inwestycyjnych, sytuacji finansowej ani szczególnych potrzeb czy żądań potencjalnych odbiorców. Opracowanie publikowane jest w celach wyłącznie informacyjnych lub marketingowych i nie powinno być interpretowane jako (1) osobista rekomendacja, (1) porada inwestycyjna, prawna, lub innego typu, ani jako (2) zachęta do działania, inwestowania czy pozbywania się inwestycji w szczególny sposób, bądź (4) ocena lub zapewnienie opłacalności inwestycji w instrumenty finansowe objęte opracowaniem.

W szczególności opracowanie nie stanowi „badania inwestycyjnego” lub „publikacji handlowej” w rozumieniu Rozporządzenia Delegowanego Komisji (UE) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r. uzupełniającego dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy, bądź „rekomendacji” w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylającego dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.
Opracowanie zostało sporządzone z zachowaniem należytej staranności i rzetelności przy zachowaniu zasad metodologicznej poprawności na podstawie ogólnodostępnych informacji, w dniu publikacji opracowania, pozyskanych ze źródeł wiarygodnych dla Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie gwarantuje ich kompletności, prawdziwości lub dokładności.

Dom Maklerski Banku BPS S.A. nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego opracowania ani za ewentualne szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyj-nych. Opracowanie nie powinno być interpretowane jako oświadczenie ani gwarancja (zarówno wyraźna, jak i implikowana) w zakresie generowania zysku z tytułu prezentowanej strategii inwestycyjnej.

Dom Maklerski Banku BPS S.A., jego akcjonariusze lub pracownicy mogą posiadać długie lub krótkie pozycje powstałe w wyniku transakcji zawartych na instrumentach z rynków OTC lub innych instrumentach finanso-wych wymienionych w opracowaniu. Organem sprawującym nadzór nad działalnością Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego z siedzibą w Warszawie, przy ulicy Pięknej 20 .

Powielanie bądź publikowanie w jakiejkolwiek formie niniejszego opracowania, lub jego części, oraz wykorzystywanie materiału do własnych opracowań celem publikacji, bez pisemnej zgody Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. jest zabronione. Niniejsze opracowanie stanowi publikację handlową i jest prawnie chronione zgodnie z Ustawą z 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 2019 poz. 1231).