Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl

Miedź na LME tanieje; inwestorzy niepokoją się o popyt w Chinach

2021-01-14 09:04:58

Na Comex w Nowym Jorku miedź zniżkuje o 0,03 proc. do 3,6160 USD za funt.

Inwestorzy z optymizmem przyjęli dane o nadwyżce handlowej Chin, ale takie nastroje nie trwały długo, bo gracze rynkowi koncentrują już swoją uwagę na perspektywach słabszego popytu na metale w Chinach w związku z odradzaniem się epidemii koronawirusa i zbliżającą się przerwą świąteczną na Nowy Rok Księżycowy.

W czwartek chińskie biuro celne podało, że w juanach nadwyżka w handlu Chin wyniosła w XII 516,81 mld wobec oczekiwanej przez analityków nadwyżki 457,80 mld juanów.

W dolarach USA z kolei nadwyżka wyniosła 78,17 mld USD wobec prognoz na +72,00 mld USD.

Inwestorzy martwią się jednak, że wprowadzane w Chinach blokady w związku z odradzaniem się zachorowań na koronawiursa, mogą zagrozić produkcji w kluczowych ośrodkach.

Do tego zbliża się noworoczna przerwa w związku z Nowym Rokiem Księżycowym.

"Większość producentów wkrótce zacznie zamykać zakłady, a zapasy metali będą w związku z tym rosnąć, co będzie wywierać presję na ich ceny" - pisze w nocie rynkowej Jia Xheng, analityk Goldtrust Futures Co.

Inwestorzy czekają w czwartek na komentarze prezesa Fed Jerome'a Powella w sprawie wskazówek dotyczących perspektyw polityki monetarnej w USA. Do tego w czwartek prezydent elekt Joe Biden ogłosi plany znaczącej pomocy dla amerykańskiej gospodarki.

Na zakończenie poprzedniej sesji miedź na LME zdrożała o 34 USD do 8.009,00 USD za tonę (PAP Biznes)

aj/ gor/

PAP

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]