Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl

MON: Umocnienie współpracy wojskowej z Chorwacją (komunikat)

2019-01-12 18:37:20

- MON informuje:

W dniach 13- 14 stycznia Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej złoży wizytę w Zagrzebiu.

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej wraz z ministrem obrony Chorwacji Damirem Krstičevićem poruszą kwestie współpracy militarnej, rozwoju przemysłu zbrojeniowego, dalszego wzmocnienia bezpieczeństwa na flance wschodniej oraz inicjatywach obronnych UE.

Ponadto, ministrowie podpiszą Umowę ramową między rządami Chorwacji i Polski o wzajemnej współpracy obronnej.

Bliższych informacji udziela Centrum Operacyjne MON, Dagmara Jarosławska, tel. kom. +48 601-388-988.

# # #

Chorwacja jest państwem delegującym żołnierzy do Batalionowej Grupy Bojowej stacjonującej w Polsce jako element wzmacniania wschodniej flanki NATO (eFP). Utworzenie eFP było jednym z najważniejszych osiągnięć szczytu NATO, który odbył się w Warszawie w 2016 roku. Państwem ramowym eFP w Polsce są Stany Zjednoczone, a państwami kontrybuującymi - Wielka Brytania, Rumunia. Chorwacja dołączyła także do państw tworzących Wyszehradzką Grupę Bojową w 2019.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ dma/

PAP

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]