Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 07.12.2016

Informacje dnia

POLIMEXMOSTOSTAL, ENEA, ENERGA, PGE, PGNiG

Rozpoczęły się negocjacje dotyczące współpracy między Polimex-Mostostal, a ENEA, ENERGA, PGE i PGNiG („Inwestorzy”). Rozmowy mają na celu „wypracowanie struktury potencjalnego zaangażowania kapitałowego Inwestorów w Polimex oraz wypracowanie potencjalnego modelu współpracy pomiędzy Inwestorami w tym procesie.” Zarząd Polimex’u 24 XI 2016 poinformował o potrzebie dokapitalizowania spółki w celu kontynuowania restrukturyzacji spółki. W tym celu zostanie przeprowadzona emisja akcji serii T w trybie subskrypcji prywatnej na kwotę nie większa niż 300 mln PLN (150 mln sztuk akcji).

BOGDANKA, PUŁAWY

Spółki przedłużyły umowę na dostawę węgla do 2021 roku. Szacunkowa wartość umowy na lata 2017-2021 wynosi 343 mln PLN netto. Kopalnia Bogdanka jest głównym dostawca węgla dla Zakładów AzotowychPuławy.

INDYKPOL

Spółka informuje, że wykrycie ptasiej grypy na terenie Polski może mieć niekorzystny wpływ na jej wyniki finansowe. 03 XII 2016 potwierdzono wykrycie w pow. gorzowskim ogniska grypy, jednym ze skutków jest wprowadzenie zakazu wywozu mięsa drobiowego do wybranych krajów: Algieria, Azerbejdżan, Chiny, Gruzja, Japonia, RPA, Tajwan i Wietnam. Spośród nich ważnymi dla spółki są Chiny i RPA. Wykrycie ogniska grypy nie powinno mieć negatywnego wpływu na eksport na rynek unijny.

KOPEX

Emitent poinformował o zmianach w akcjonariacie: Tomasz Domogała, poprzez spółkę zależną TDJ Equity IV S.A. podwyższył stan posiadania z 32,88% kapitału zakładowego do 65,46%. Dokonało się to poprzez nabycie 100% akcji spółki Partner, która posiadała akcje Emitenta. Transakcja jest następstwem porozumienia zawartego między TDJ SA a Krzysztofem Jędrzejewskim dotyczącą przejęcia kontroli nad większościowy m pakietem Kopex’u.

Przychody za listopad. Przychody ze sprzedaży towarów:

  • w sieci detalicznej w Polsce: wyniosły 10,7 mln PLN (+24% r/r); w ujęciu narastającym: 125,1 mln PLN (+14% r/r)
  • e‐commerce w Polsce: 1,07 mln PLN (+25% r/r); w ujęciu narastającym: 11,79 mln PLN (+74% r/r)

Komentarz DM Banku BPS Informację o przychodach odbieramy pozytywnie. Zmniejszenie dynamiki w kanele e-commerce z obserwowanych dynamik (>100%) tłumaczymy bazą po oddaniu do użytkowania nowej odsłony e-sklepu w czerwcu 2015. W ujęciu narastającym przychody z tego kanału są wyższe o 74% r/r.

Marcin Stebakow

Przychody za listopad. Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży wyniosły około 1.964 tys. PLN i były wyższe o około 31% r/r.

  • W segmencie sprzedaży odzieży po uwzględnieniu zwrotów (sprzedaży spółek: Sugarfree oraz New Fashion Brand): wyniosły około 1.078 tys. PLN i były wyższe o około 99% r/r.
  • W segmencie usług dla e-commerce (Nokaut.pl): wyniosły około 886 tys. PLN i były niższe o około 7%.

Komentarz DM Banku BPS Informację o przychodach odbieramy neutralnie, gdyż spółka kontynuuje trendy z wcześniejszych miesięcy.

Marcin Stebakow

Spółka dokonała wyboru wykonawcy fabryki rękawic w Tajlandii (JWS Construction Co. Ltd.). Koszt pracszacowany jest na 309 mln THB (wg średniego kursu NBP z 05.12.16: 36,6 mln PLN). Rozpoczęcie pracbudowlanych planowane jest na I’17.

Komentarz DM Banku BPS Informację odbieramy neutralnie, istotną wiadomością jest, że prace zaczną sięjuż w przyszłym miesiącu. Zgodnie z założeniami, inwestycja powinna zostać oddana do użytku w VII’18.

Hubert Wach
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]