Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 10.05.2016

Informacje dnia

NIEMCY

Eksport Niemiec wzrósł w marcu o 1,9% m/m, po wzroście miesiąc wcześniej o 1,4%. Oczekiwano 0%. Import spadł o 2,3% m/m, po wzroście miesiąc wcześniej o 0,1%. Oczekiwano spadku o 0,3%.

Wyniki w 1Q’16 powyżej konsensusu, głównie na wyniku handlowym. Bank Pekao zaraportował wynik netto w wysokości 573 mln PLN (+30,8% q/q, -15,6% r/r), w tym 81 mln PLN podatku bankowego, powyżej konsensusu na poziomie 534 mln PLN (według PAP).
Komentarz DM Banku BPS Wyniki w 1Q’16 były powyżej konsensusu, głównie ze względu na silny wynik handlowy i lokacyjny, ale nie rozczarował również wynik odsetkowy, który okazał się nieznacznie lepszy niż oczekiwania konsensusu. Wynik prowizyjny nieznacznie niższy niż oczekiwania, ze względu na niższe przychody kartowe i związane z rynkiem kapitałowym, został skompensowany innymi przychodami. Podstawowe koszty operacyjne były zgodne z oczekiwaniami, wyższy wynik był efektem zaksięgowania podatku bankowego (81 mln PLN). Bank Pekao wpisuje się w trend optymalizacji wielkości bilansu, który był już widoczny u wcześniej raportującej konkurencji. Oczekujemy neutralnej reakcji rynku na wyniki.

Marta Czajkowska-Bałdyga

Wyniki w 1Q’16 powyżej konsensusu, głównie na wyniku handlowym. ING zaraportował wynik netto w wysokości 259 mln PLN (+26,0% q/q, -0,7% r/r), w tym 51 mln PLN podatku bankowego, powyżej konsensusu na poziomie 240 mln PLN (według PAP).
Komentarz DM Banku BPS Wyniki w 1Q’16 były powyżej konsensusu, głównie ze względu na silny wynik handlowy i lokacyjny (29 mln PLN zrealizowanego zysku na wyniku inwestycyjnym), ale nie rozczarował również wynik odsetkowy, nieznacznie wsparty sprzedażą portfela kredytów niepracujących, oraz wynik prowizyjny, które okazały się nieznacznie lepsze od oczekiwań konsensusu. Koszty operacyjne zgodne z oczekiwaniami. Koszty ryzyka nieco powyżej oczekiwań, mimo iż zostały wsparte 13 mln PLN zysku ze sprzedaży portfela kredytów niereguralnych. Bank zaraportował łączny współczynnik kapitałowy na poziomie 14,1%, który nie uwzględnia jeszcze pożyczki podporządkowanej (150 mln EUR). O ile sentyment pozwoli, oczekujemy pozytywnej reakcji rynku na wyniki.

Marta Czajkowska-Bałdyga

Komentarz DM Banku BPS Informacja neutralna.
  • W wynikach widoczne jest utrzymanie sprzedaży i pierwszej marży na ubiegłorocznych poziomach, co przy pracy na poziomie kosztów funkcjonowania wpłynęło na poprawę wyniku na działalności operacyjnej (+32% r/r). Na poziomie netto wyższe koszty finansowe (inne) zniwelowały efekt wcześniejszych oszczędności.
  • Od strony przepływów sytuacja prezentuje się całkiem nieźle. CF Operacyjny wyniósł 2,1 mln PLN vs -1,1 mln PLN rok wcześniej. Łączne nakłady inwestycyjne (CAPEX) wynoszące 1,6 mln PLN były nieznacznie wyższe niż rok wcześniej i przy braku zaciągania nowych kredytów umożliwiły wypracowanie 1,0 mln PLN środków pieniężnych na koniec marca.

Marcin Stebakow

Przychody za kwiecień. Przychody ze sprzedaży spółek dystrybucyjnych Grupy Kapitałowej Inter Cars wyniosły 548 mln PLN (+36,1% r/r). W ujęciu narastającym sprzedaż wzrosła o 33,3% r/r do 1.830,2 mln PLN.
Komentarz DM Banku BPS Wzrost przychodów wygląda imponująco, jednakże pomimo wysokiej dynamiki sprzedaży informację odbieramy neutralnie czekając na raport za 1Q’16, który zgodnie z konsensusem powinien ukazać spadek marż o 0,5-0,6 p.p. r/r.

Zmiana terminu publikacji raportu za 1Q’16, który zostanie przekazany w dniu 12 maja 2016 tj. czwartek (poprzedni termin to: 16 maja 2016).
Komentarz DM Banku BPS Informacja neutralna.

Marcin Stebakow
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]