Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 23.12.2015

Informacje dnia

BOGDANKA

Bogdanka straciła kontrakt z EDF Paliwa, jednocześnie przedłużyła kontrakt z Energą Elektrownie Ostrołęka. Łączna wartość kontraktu wzrośnie o 4,36% i wyniesie 1,191 mln PLN netto.

Połączenie podmiotów zależnych. Spółka podjęła decyzję o połączeniu trzech podmiotów zależnych od Colian Holding, tj spółki: COLIAN Sp. z o.o. z siedzibą w Opatówku (spółka przejmująca) ze spółkami: GULVINI Sp. z o.o. S.K.A. z siedzibą w Opatówku oraz jej komplementariuszem: GULVINI Sp. z o.o. z siedzibą w Opatówku (spółki przejmowane). Połączenie nastąpi poprzez przejęcie spółek przejmowanych przez spółkę przejmującą oraz zostanie przeprowadzone bez podwyższenia kapitału zakładowego spółki przejmującej. Celem zamierzonego połączenia jest uproszczenie struktury grupy kapitałowej. 
Komentarz DM Banku BPS Informacja neutralna.
Nabycie akcji własnych. Spółka poinformowała o nabyciu w dniach od 10 do 21 grudnia 60.254 sztuk akcji po średniej cenie 3,96 PLN w ramach I Etapu Programu Nabycia Akcji Własnych. Nabywającym był DI Erste Securities działający w imieniu własnym i na zlecenie spółki, w oparciu o umowę o świadczenie usług nabywania akcji z 10 lipca 2015.
Komentarz DM Banku BPS Informacja neutralna. Od początku I etapu Erste nabyło na zlecenie spółki 207.097 akcji (0,11% kapitału) po średniej cenie 4,12, z tego 64.183 akcji (0,03% kapitału) jest obecnie (po odkupie od Erste) w posiadaniu spółki. Łącznie spółka dysponuje 8.923.115 akcjami własnymi (4,63% kapitału).

 

Dariusz Świniarski

Rezygnacja członka zarządu. W dniu 22 grudnia 2015, w związku z zakończeniem umowy o współpracę, Jarosław Sobkowiak złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu. Rezygnacja wchodzi w życie z dniem 22 grudnia 2015.
Komentarz DM Banku BPS. Informacja neutralna. Jarosław Sobkowiak odpowiedzialny był za usprawnienia procesów zarządzania na najwyższym szczeblu. W związku z wdrożeniem wszystkich zaplanowanych zmian, współpraca została zakończona zgodnie z postanowieniami umowy. Procesy reengineeringu trwają nadal w obszarach produkcji, utrzymania ruchu i R&D. 

Dariusz Świniarski

Podatek bankowy – poprawki bez rewolucji dla sektora bankowego, pozytywne dla ubezpieczycieli. Komisja Finansów Publicznych obradująca wczoraj nad projektem ustawy o podatku od instytucji finansowych przyjęła następujące poprawki:
  • Sektor ubezpieczeniowy – obniżona została roczna stawka do 0,39% aktywów z 0,6% w oryginalnej wersji, jednocześnie obniżono kwotę wolną od podatku do 2 mld PLN z 4 mld PLN w oryginalnej wersji projektu;
  • Sektor firm pożyczkowych – został objęty podatkiem, z kwotą wolną w wysokości 200 mln PLN – w oryginalnej wersji ustawy nie było o nich mowy;
  • Sektor bankowy ‐ bez większych zmian. Sektor liczył na wyłączenie obligacji skarbowych z podstawy opodatkowania, ta poprawka nie uzyskała jednak aprobaty. Według PAP, Konrad Raczkowski, wiceminister finansów stwierdził, iż ministerstwo przychyliłoby się do takiej poprawki, gdyby stawka podatku została zwiększona do 0,44% aktywów.

Komentarz DM Banku BPS Informacja neutralna dla sektora bankowego, pozytywna dla sektora ubezpieczeniowego. Uważamy, iż podatek w obecnym kształcie jest zdyskontowany w wycenach sektora bankowego.

Marta Czajkowska-Bałdyga
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]