Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 08.07.2021

Informacje dnia

VIVID GAMES
Informacja o szacunkowych skonsolidowanych wynikach finansowych za czerwiec 2021 r. Zarząd Spółki Vivid Games S.A., informuje, że w dniu 7 lipca 2021 Emitent dokonał szacunkowego ustalenia wstępnych wyników finansowych Spółki za czerwiec 2021 roku. Przychody ze sprzedaży za czerwiec 2021 roku spodziewane są na poziomie 1,62 mln PLN. Wynik netto za czerwiec 2021 roku spodziewany jest na poziomie -0,3 mln PLN. Narastająco za pierwsze półrocze 2021 roku Emitent spodziewa się następujących wyników: przychody ze sprzedaży na poziomie 9,86 mln PLN, wynik brutto ze sprzedaży na poziomie -1,96 mln PLN, EBITDA na poziomie 1,48 mln PLN, wynik netto na poziomie -1,96 mln PLN. Zarząd informuje, że niniejszy raport zawiera dane wstępne, które mogą różnić się od danych ostatecznych. Ostateczna informacja o wyniku oraz przychodach ze sprzedaży uwzględniająca dane za wskazany okres zostanie zamieszczona w raporcie za I półrocze 2021, które zostaną opublikowane zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez Emitenta w raporcie bieżącym nr 2/2021.(ESPI RB nr 32/2021)
Komentarz DM Banku BPS.  Szacunkowe wyniki Vivid-u za czerwiec są nieco lepsze od majowych, lecz w dalszym ciągu dalekie od oczekiwań. Według prezesa Wojczakowskiego, największy wpływ na poprawę wyniku w ubiegłym miesiącu (zmniejszenie straty o 150 tys. zł.) miały dodatnie różnice kursowe. Zdecydowanej poprawy wyników oczekuje w drugim półroczu, m.in. za sprawą gry Eroblast, która debiutowała na platformach iOS i Android 22 czerwca. Oceniając grę kilka dni po premierze, można stwierdzić, że została dobrze przyjęta przez graczy, a dodatkowo według Vivid-u cechuje się dobrymi metrykami monetyzacji. Przychody z tej gry widoczne będą jednak w drugim półroczu. Również efekty ostatnich aktualizacji flagowego tytułu Vivid-u – Real Boxing 2, w naszej ocenie w wynikach za I półrocze będą jeszcze mało widoczne. Notowania Spółki od ponad trzech miesięcy poruszają się w wąskiej konsolidacji 1,50 – 1,65 zł. i naszym zdaniem na chwilę obecną brak jest przesłanek, aby cokolwiek w tej kwestii miało się zmienić. (A. Wizner)
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]