Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 04.06.2021

Informacje dnia

CCC
CCC sprzeda 100 % udziałów NG2 Suisse za około 14-15 mln CHF. CCC zawarła z cm.shoes GmbH i GA Europe Coöperatief umowę sprzedaży 100 % udziałów NG2 Suisse GmbH, właścicielu szwajcarskiej spółki Karl Voegele - poinformowało CCC w komunikacie. CCC oczekuje, że z tytułu sprzedaży udziałów, uregulowania rozliczeń handlowych pomiędzy NG2 a Grupą CCC i pozostałych rozliczeń, odnotuje wpływy gotówkowe ok. 14-15 mln CHF. Finalna kwota zależna będzie m.in. od rozliczeń faktycznych sald, kosztów zamknięć sklepów i wybranych sporów sądowych. Wraz ze sprzedażą udziałów, strony zawarły umowę umożliwiającą kontynuacje świadczenia przez CCC wybranych usług oraz dostaw towarów na okres do 2 lat na rzecz Karl Voegele, z ograniczonym maksymalnym saldem należności handlowych względem CCC w wysokości 8,5 mln euro. Umowy zawierają klauzule earn-out dla CCC w przypadku sprzedaży w przyszłości udziałów Karl Voegele przez inwestorów do innego podmiotu. (…) (PAP Biznes)

Komentarz DM Banku BPS.  Podczas gdy CCC z powodzeniem rozwija się w Polsce oraz innych krajach CEE, przyjęty przez Spółkę model biznesowy nie zafunkcjonował w Europie Zachodniej. Sieć sklepów w krajach DACH od dłuższego czasu negatywnie kontrybuowała do wyniku grupy, aż w sprawozdaniu finansowym za rok obrotowy 2020/2021 szwajcarska spółka zależna Karl Voegele została zreklasyfikowana do działalności zaniechanej oraz rozpoczęła się procedura sprzedaży tego aktywa. W naszej ocenie CCC podejmuje decyzje o wycofaniu się z Europy Zachodniej (w 2019 Spółka opuściła Niemcy). Tanie obuwie, produkowane głównie w Indiach (około jednej czwartej importu, który stanowi dwie trzecie sprzedaży w sklepach CCC) sprzedaje się bardzo dobrze w krajach naszego regionu, ale w bogatszych krajach Europy Zachodniej już gorzej. Aktualnie CCC koncentruje się ma rozwoju mocno rosnącego segmentu e-commerce, co uważamy za dobry kierunek.  (A. Wizner)

Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]