Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 12.01.2021

Informacje dnia

Informacja o wynikach sprzedaży lokali przez spółki z Grupy Kapitałowej WIKANA w 2020 roku. Mając na uwadze dbałość o przejrzystość i efektywność polityki informacyjnej, zapewniającej powszechny dostęp do informacji o sytuacji finansowej Grupy Kapitałowej WIKANA, Zarząd WIKANA S.A. informuje, że po zakończeniu agregacji danych cząstkowych w dniu 11 stycznia 2021 r. podjął decyzję o przekazaniu do publicznej wiadomości informacji, że spółki z Grupy Kapitałowej Emitenta w 2020 roku odnotowały następujące wyniki sprzedaży lokali:
- liczba umów przenoszących własność: 213 lokali;
- liczba umów deweloperskich i przedwstępnych: 157 lokali.
Poniżej Emitent zamieszcza informacje o wynikach sprzedaży lokali w 2019 roku:
- liczba umów przenoszących własność: 229 lokali;
- liczba umów deweloperskich i przedwstępnych: 283 lokale.
Jednocześnie Spółka informuje, że pozytywny wpływ na wynik finansowy segmentu deweloperskiego w 2020 roku miały w szczególności przekazania lokali w projektach: "Osiedle Marina B" i "Parkowa Dzielnica" w Przemyślu. (ESPI RB nr 04/2021)

Komentarz DM Banku BPS. Wikana jest jednym z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce, ze względu na to że pozostali duzi notowani na gpw deweloperzy na tym obszarze nie działają. Informacja o liczbie przekazanych mieszkań jest dobra oraz istotna, biorąc pod uwagę wysokie zadłużenie spółki. Wskaźnik ogólnego zadłużenia na koniec III kw. 2020 wyniósł 0,8 przy średniej dla sektora 0,54. Pod względem rentowności Wikana wypada znacznie słabiej na tle konkurentów, co w naszej ocenie wynika z niższych cen nieruchomości w Lublinie, Zamościu czy Rzeszowie w porównaniu do Warszawy lub Krakowa, więc mniejszych marż możliwych do uzyskania na sprzedaży. Niewielkim pozytywem jest dużo mniejsze ryzyko spadku popytu inwestycyjnego na mieszkania na wynajem w tych lokalizacjach w porównaniu do dużych metropolii. (A. Wizner)

Artur Kobos
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]