Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 11.01.2021

Informacje dnia

CELON PHARMA
Celon Pharma otrzymał pozytywne wyniki II fazy klinicznej esketaminy w depresji dwubiegunowej. Celon Pharma otrzymał pozytywne wyniki II fazy klinicznej esketaminy DPI (Falkieri) w lekoopornej depresji dwubiegunowej - podała spółka w komunikacie. Zarząd spodziewa się pełnych danych klinicznych, łącznie z wynikami 6-tygodniowej obserwacji, w ciągu najbliższych 8-12 tygodni. Lek oparty o esketaminę, który ma być stosowany w depresji lekoopornej, jest najbardziej zaawansowanym projektem Celonu Pharma. W 2020 roku spółka zakończyła analizę wyników II fazy badania klinicznego u pacjentów z depresją jednobiegunową. W piątek spółka otrzymała wyniki II fazy klinicznej w depresji dwubiegunowej. W komunikacie podano, że w badaniu II fazy esketaminy w depresji dwubiegunowej osiągnięto zakładany "pierwszorzędowy punkt końcowy" definiowany jako znacząca, istotna statystycznie i klinicznie redukcja objawów depresji na podstawie skali MADRS w porównaniu z placebo w drugim tygodniu, we wszystkich testowanych dawkach. Spółka podała, że pacjenci otrzymujący Falkieri wykazali również znaczącą, istotną statystycznie poprawę w drugiej używanej w badaniu skali depresji, skali HDRS we wszystkich testowanych dawkach. (…)  (PAP Biznes)

Komentarz DM Banku BPS. Celon Pharma posiada zdywersyfikowany portfel projektów prowadząc innowacyjne badania przy znaczącym wsparciu środków publicznych przyznawanych przez NCBR. W naszej ocenie Falkieri nie jest jedynym projektem, który w tym roku ma szansę uczynić  znaczny postęp w badaniach.  W tym przypadku rozpoczęcie III fazy badań wiąże się z łącznymi kosztami rzędu  60-90 mln USD, natomiast przyspiesza negocjacje dotyczące umów partneringowych, których  wartość jest szacowana na 200-300 mln USD. Spodziewamy się, że rejestracja leku nastąpi w 2024 roku. (A. Wizner)
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]