Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 14.10.2020

Informacje dnia

MERCATOR MEDICAL
Mercator Medical szacuje, że miał w III kw. ok. 356,2 mln zł zysku netto. Mercator Medical szacuje, że odnotował w trzecim kwartale 2020 roku około 356,2 mln zł zysku netto wobec 210,5 mln zł w drugim kwartale i 1,3 mln zł przed rokiem - podała spółka w komunikacie. Spółka szacuje, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły w trzecim kwartale 2020 roku 608,2 mln zł wobec 375,2 mln zł w drugim kwartale i 144,9 mln zł przed rokiem. Skonsolidowany wynik EBITDA wyniósł w tym czasie ok. 390,7 mln zł wobec 234,6 mln zł w drugim kwartale i wobec 8,4 mln zł przed rokiem. Na koniec września grupa dysponowała ok. 381,4 mln zł gotówki netto. Publikacja raportu Mercatora za trzeci kwartał planowana jest na 16 listopada 2020 r. (PAP Biznes)
Komentarz DM Banku BPS.  Wyniki Mercatora za III kw. w naszej ocenie są bardzo dobre, co pokazuje, że pozytywne trendy obserwowane w poprzednich dwóch kwartałach są  kontynuowane, skok popytu nie był chwilowy, a spółka jest w stanie operacyjnie mu sprostać. W związku z postępującym rozwojem pandemii, oczekujemy równie mocnego wyniku za IV kwartał. (A. Wizner)
JSW
Produkcja węgla JSW w III kw. 2020 r. wyniosła 3,95 mln ton, sprzedaż 3,68 mln ton. Produkcja węgla w Jastrzębskiej Spółce Węglowej w trzecim kwartale 2020 roku wyniosła łącznie 3,95 mln ton i była wyższa o około 2,5 % niż rok wcześniej - podała spółka w komunikacie. Sprzedaż węgla sięgnęła w tym czasie 3,68 mln ton, co oznacza wzrost r/r o ok. 11 % Spółka podała, że w stosunku do drugiego kwartału 2020 roku produkcja węgla była wyższa o 51,9 %, a sprzedaż węgla o 24,1 % Produkcja węgla koksowego wyniosła w trzecim kwartale ok. 2,98 mln ton i była wyższa k/k o ok. 42,1 %, a r/r o ok. 8,2 % Produkcja węgla do celów energetycznych wyniosła w tym czasie ok. 0,97 mln ton, co oznacza wzrost k/k o ok. 92,5 %, a r/r spadek o ok. 11,9 %. Sprzedaż węgla do odbiorców zewnętrznych stanowiła w trzecim kwartale 2020 roku ok. 69 % wolumenu ogółem. Produkcja koksu ogółem wyniosła w trzecim kwartale 0,85 mln ton i była wyższa w porównaniu do drugiego kwartału 2020 r. o ok. 16,6 %, a w stosunku do trzeciego kwartału 2019 r. odnotowała wzrost o ok. 8,1 %. Sprzedaż koksu ogółem wyniosła w tym czasie 1 mln ton i była wyższa k/k o ok. 54,1 %, a w stosunku r/r wyższa o ok. 34,8 % (…) (PAP Biznes)
KRUK
Kruk odkrył karty w sprawie skupu akcji. Firma windykacyjna Kruk przedstawiła szczegóły oferty skupu akcji. Zapisy na sprzedaż walorów będą przyjmowane od 19 października do 13 listopada. Skup w imieniu spółki ma przeprowadzić Santander BM. Akcjonariusze będą mogli również składać zapisy w domach maklerskich, w których są prowadzone ich rachunki papierów wartościowych i do których przypisane są akcje Kruka. Zgodnie z harmonogramem skupu, planowana data przyjęcia ofert sprzedaży przez spółkę i określenia m.in. stopnia redukcji zapisów to 16 listopada 2020. Przewidywany termin zawarcia transakcji i odkupienia akcji wynikających z przydziału nastąpi w dniu 18 listopada 2020 roku. Cena akcji w skupie została ustalona na 350 zł. - W tym roku zarząd zaproponował akcjonariuszom skup akcji własnych jako alternatywę dla standardowej dywidendy, a akcjonariusze na WZ zdecydowali o jej wyborze. Pomimo trudnego otoczenia nasza sytuacja płynnościowa dała nam możliwość podzielenia się częścią zysku za 2019. Już po raz szósty z rzędu będziemy wypłacać dochód dla naszych akcjonariuszy, a jednocześnie zachowujemy finansową i operacyjną gotowość do aktywnego uczestniczenia na rynku nabywania wierzytelności. - komentuje Piotr Krupa, prezes Kruka. (…)  Źródło: Parkiet (parkiet.com) https://www.parkiet.com/Wierzytelnosci/310139868-Kruk-odkryl-karty-w-sprawie-skupu-akcji.html
RAFAKO
Otwarcie postępowania o zatwierdzeniu układu przez RAFAKO Engineering sp. z o.o. Zarząd RAFAKO S.A. niniejszym przekazuje do publicznej wiadomości, że w dniu 13 października 2020 roku spółka zależna Emitenta tj. RAFAKO Engineering sp. z o.o. z siedzibą w Raciborzu złożyła wniosek w Monitorze Sądowym i Gospodarczym celem obwieszczenia o otwarciu postępowania o zatwierdzenie układu prowadzonego w oparciu o przepisy ustawy z dnia 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne ze zmianami wynikającymi z ustawy z dnia 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętych skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19 (Tarcza 4.0). (ESPI RB nr 56/2020)
MBANK
mBank zdecydował o likwidacji mFinance France. Zarząd mBanku zdecydował o likwidacji spółki zależnej mFinance France, w której bank posiada 100 % akcji w kapitale zakładowym - poinformował bank w komunikacie. "Likwidacja mFinance jest konsekwencją realizowanych przez zarząd banku działań zmierzających do uproszczenia struktury organizacyjnej grupy kapitałowej banku" - napisano w komunikacie. Dodano, że likwidacja nastąpi po przeprowadzeniu wszelkich niezbędnych procedur zgodnie z mającymi zastosowanie przepisami prawa. (PAP Biznes)
KRYNICA VITAMIN
Krynica Vitamin planuje wypłacić zaliczkę na poczet dywidendy za '20 w kwocie 2 zł na akcję. Zarząd Krynicy Vitamin podjął uchwałę w sprawie wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy za 2020 rok w kwocie 2 zł na akcję - podała spółka w komunikacie. Łącznie na zaliczkę trafi 24,5 mln zł. Zaliczka na poczet dywidendy zostanie wypłacona z zysku netto za pierwsze półrocze 2020 roku. Planowany dzień ustalenia prawa do zaliczki to 3 listopada, a dzień jej wypłaty to 10 listopada. Z zysku za 2019 roku spółka wypłaciła w formie dywidendy 2,94 mln zł, czyli 0,24 zł na akcję. (PAP Biznes)
PGNIG
PGNiG ma bionadzieje. W 2025 r. chcemy mieć już 1 mld m sześc. biometanu w sieci. To potencjalnie potężny obszar współpracy między PGNiG i Orlenem — mówi Jarosław Wróbel, wiceprezes narodowego sprzedawcy gazu. Rząd wysłał wczoraj do inwestorów sygnał zachęcający do zainteresowania się biogazem i biometanem. Michał Kurtyka i Ireneusz Zyska, minister i wiceminister klimatu i środowiska, podpisali z branżą list intencyjny „o ustanowieniu partnerstwa na rzecz rozwoju sektora biogazu i biometanu oraz zawarcia porozumienia sektorowego”. Na wczorajszy dokument czekało PGNiG, narodowy sprzedawca gazu. Pierwotny termin podpisania został anulowany — pokrył się z terminem powołania rządu. Jarosław Wróbel, wiceprezes PGNiG, nie kryje nadziei, że porozumienie będzie impulsem do intensywnych prac legislacyjnych. (…)  Źródło: Puls Biznesu  (pb.pl) https://www.pb.pl/pgnig-ma-bionadzieje-1005331
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]