Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 13.10.2020

Informacje dnia

ALLEGRO.EU
Allegro rozbiło bank w debiucie.  Duży wzrost kursu i rekordowe obroty w debiutanckiej sesji Allegro odzwierciedlają z jednej strony wiarę w spółkę, a z drugiej — oczekiwania co do jej roli w indeksach. Allegro to z włoskiego szybkie, żwawe i wesołe tempo w muzyce. Podczas poniedziałkowego debiutu platformy e-handlowej Allegro na warszawskim parkiecie kurs rósł szybko przy rekordowych obrotach, a inwestorzy, którzy objęli akcje w ofercie publicznej, mieli bez wątpienia powody do zadowolenia. Nie tylko oni. — Wraz z debiutem Allegro polska giełda powoli odchodzi od wizerunku „tylko banki, surowce i spółki Skarbu Państwa" na rzecz „gaming, IT i e-commerce". Ten udany debiut to dobra wiadomość dla polskiego rynku kapitałowego i pośrednio też uczestników PPK — skomentował na Twitterze Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju. Na otwarciu w debiucie — przesuniętym o 15 minut wobec początku sesji dla wszystkich pozostałych spółek na GPW — kurs Allegro skoczył o 51,2 %, do 65 zł. Po wahaniach na początku sesji poszedł w górę jeszcze mocniej i ostatecznie spółka zakończyła pierwsze notowania z 62,8-procentowym wzrostem. Obroty zbliżyły się do 4 mld zł i był to absolutny rekord pod względem wartości transakcji na jednej spółce podczas sesji na GPW. Poprzedni należał do PZU, w przypadku którego podczas debiutanckiej sesji w 2010 r. obroty sięgnęły 2,55 mld zł.  (…)  Źródło: Puls Biznesu (pb.pl) https://www.pb.pl/allegro-rozbilo-bank-w-debiucie-1005192
ALLEGRO.EU MBANK
Allegro zastąpi mBank w indeksie WIG20. Po sesji 14 października zostanie przeprowadzona korekta nadzwyczajna portfeli indeksów, w wyniku której Allegro zastąpi mBank w indeksie WIG20 - podała GPW Benchmark w komunikacie. W indeksie mWIG40 mBank zastąpi VRG, które dołączy do sWIG80 w miejsce Instalu Kraków. Na liście uczestników indeksu WIG30 Allegro zastąpi Energę. "Korekta nadzwyczajna indeksów wynika z debiutu akcji spółki Allegro, dla której wartość akcji w wolnym obrocie w dniu pierwszego notowania stanowi co najmniej 5 proc. wartości kapitalizacji portfeli indeksów odpowiednio WIG20 oraz WIG30 na sesji w tym dniu" - napisano w komunikacie. Informacja dotycząca włączenia Allegro do pozostałych indeksów giełdowych zostanie podana do publicznej wiadomości po sesji 14 października 2020 r. (PAP Biznes)
BIOMASS ENERGY PROJECT
Biomass flirtuje z technologią.  Spółka sprzedała pierwsze moduły medyczne za 0,55 mln zł. Złożyła też wniosek o 11 mln zł dotacji na projekt związany ze sztuczną inteligencją. Biomass Energy Project od II kwartału 2020 r. rozwija projekty związane z przeciwdziałaniem pandemii COVID-19. Najpierw uruchomiono centrum badawczo-rozwojowe w Lesznowoli, potem pojawiła się współpraca z 01Cyberatonem — producentem mat do odkażania obuwia. Nie zabrakło też wątków z rejestracją patentową płynu biobójczego. Teraz spółka pracuje nad wykorzystaniem sztucznej inteligencji w diagnostyce, m.in. raka piersi. Biomass Energy Project (BEP) rozpoczął też sprzedaż modułów medycznych, czyli kontenerów, które mogą być wykorzystane jako szpitale polowe. Pierwszym klientem był Altor Fiord, który kupił moduły za 0,55 mln zł netto. Co ciekawe, prezesem spółki jest Jarosław Mytlewski, którego podpis widniał pod sprawozdaniem Biomassu za 2019 r. O szczegółach transakcji spółka nie chce jednak informować ze względu na warunki umowy. Zapewnia jednak, że potencjalnych klientów jest więcej. (…)  Źródło: Puls Biznesu (pb.pl)https://www.pb.pl/biomass-flirtuje-z-technologia-1005191
ATAL
Atal przekazał w III kwartale 543 lokale. Atal uzna w przychodach trzeciego kwartału 2020 roku łącznie 543 lokale mieszkalne i usługowe, przekazane w tym okresie nabywcom - poinformował deweloper w komunikacie. "Tegoroczny harmonogram budów zakłada najwięcej wydań w czwartym kwartale – łączny potencjał przekazań w tym okresie wynosi ponad 1 tys. lokali. Sytuacja epidemiologiczna wpływa na wydłużenie czasu uzyskiwania decyzji, ostateczny wynik w dużym stopniu zależeć będzie zatem od sprawności działania organów administracyjnych. Ponadto stale rozbudowujemy portfolio projektów, by nasza oferta mogła jak najpełniej odpowiedzieć niesłabnącemu popytowi" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Atalu Zbigniew Juroszek. W trzecim kwartale wydanych zostało 178 lokali w Katowicach, 120 w Łodzi, 73 w Poznaniu, 72 we Wrocławiu, 56 w Krakowie, 22 w Gdańsku i 22 w Warszawie. Łącznie w trzech pierwszych kwartałach 2020 roku Atal wydał klientom 1.783 lokale. Atal od stycznia do września 2020 r. zakontraktował 2.083 mieszkania i zakłada, że w całym 2020 roku liczba podpisanych umów deweloperskich wyniesie ok. 2,8 tys. (PAP Biznes)
MLP GROUP
MLP Group podejmie działania w celu ewentualnej emisji do 1.650.000 akcji serii D. Zarząd MLP Group zdecydował o podjęciu analiz i prac na potrzeby przygotowania i ewentualnego podjęcia działań w celu podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji nie więcej niż 1.650.000 akcji serii D z jednoczesnym pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru, w celu dalszego rozwoju spółki - podał MLP Group w komunikacie. "Zarząd spółki postanowił o przeprowadzeniu analiz ekonomicznych i prawnych mających na celu wybór optymalnej z punktu widzenia spółki struktury prawnej i ekonomicznej, umożliwiającej przeprowadzenie emisji akcji serii D w trybie oferty publicznej z jednoczesnym wyłączeniem obowiązku sporządzenia prospektu emisyjnego. Zarząd spółki postanowił również omówić z Radą Nadzorczą spółki zagadnienia związane z emisją akcji serii D w trybie oferty publicznej oraz ewentualnego udziału w ofercie akcjonariuszy spółki" - napisano w opublikowanej w poniedziałek opóźnionej informacji poufnej. Spółka poinformowała o zaangażowaniu w dniu 12 października Pekao Investment Banking SA w roli globalnego koordynatora i współprowadzącego księgę popytu oraz Banku Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna - Biuro Maklerskie Pekao w roli współprowadzącego księgę popytu i agenta rozliczeniowego. Jak podano, szczegółowy harmonogram oferty jest jeszcze przedmiotem ustaleń i zostanie podany do publicznej wiadomości w odrębnym raporcie bieżącym. (…) (PAP Biznes)
ELEKTROBUDOWA SA W UPADŁOŚCI
Złożenie rezygnacji z pełnienia funkcji przez Prezesa Zarządu Spółki. Syndyk masy upadłości ELEKTROBUDOWA SA w upadłości informuje, iż Prezes Zarządu Pan Maciej Lucjan Giżyński, w dniu 12 października 2020 r. złożył oświadczenie o rezygnacji z członkostwa w Zarządzie Emitenta z dniem dzisiejszym. Przyczyną rezygnacji jest oddalenie przez Sąd zażalenia na postanowienie o ogłoszeniu upadłości Spółki oraz uprawomocnienie ww. postanowienia. (ESPI RB nr 89/2020)
SKARBIEC HOLDING
Zmiany w składzie Zarządu Skarbiec TFI S.A. Zarząd Skarbiec Holding S.A. przekazuje otrzymaną w dniu 12.10.2020 r. od Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. informację, iż Rada Nadzorcza Towarzystwa podjęła w dniu 12.10.2020 r. uchwałę w sprawie zmiany terminu powołania Pana Jarosława Jamka, o którym to powołaniu Spółka informowała raportem bieżącym nr 26/2020 w dniu 01.10.2020. Rada Nadzorcza Towarzystwa postanowiła o powołaniu Pana Jarosława Jamka do składu Zarządu Towarzystwa z dniem 2 listopada 2020 r.  (ESPI RB nr 27/2020)
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]