Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 03.07.2019

Informacje dnia

ATAL SA
Atal sprzedał w I półroczu 1.616 mieszkań; w całym '19 liczy na sprzedaż ok. 2,8 tys. Atal sprzedał w pierwszym półroczu 2019 roku 1.616 mieszkań, co oznacza wzrost r/r o 26,3%. W samym drugim kwartale spółka sprzedała 904 lokale wobec 577 przed rokiem - podał deweloper w komunikacie. Spółka zakłada, że w całym 2019 roku liczba podpisanych umów deweloperskich wyniesie ok. 2,8 tys. Atal podpisał w pierwszym półroczu 387 umów w Warszawie, 270 we Wrocławiu, 254 w Łodzi, 237 w Krakowie, 225 w Katowicach, 171 w Poznaniu i 72 w Trójmieście. "Popyt na mieszkania jest stabilny i nieprzerwanie utrzymuje się na wysokim poziomie" - ocenił w komunikacie prasowym prezes Zbigniew Juroszek. Dodał, że należy spodziewać się utrzymania tego trendu w następnych okresach sprawozdawczych. W 2018 roku Atal sprzedał 2.420 lokali. (PAP Biznes)
GRUPA LOTOS SA
Lotos ma umowy kredytowe o łącznej wartości 500 mln USD Grupa Lotos podpisała z konsorcjum banków nowe umowy kredytowe w ramach refinansowania kredytów zaciągniętych na finansowanie Programu 10+ - podała grupa w komunikacie. Przedmiotem zawartych umów jest kredyt terminowy na łączną kwotę 400 mln USD oraz kredyt obrotowy w kwocie 100 mln USD.Według kursów średnich NBP z 2 lipca, wartość kredytów to łącznie około 1,876 mld zł. Jak podano, kredyty mogą być wykorzystane w USD, EUR lub PLN. Termin spłaty kredytów przypada nie później niż po upływie 5 lat od momentu ich uruchomienia. Celem refinansowania umów kredytowych zawartych w 2008 roku jest - jak podano - optymalizacja struktury i okresu spłaty zobowiązań finansowych dotyczących Programu 10+, a także zwolnienie ustanowionych poprzednią umową zabezpieczeń na majątku grupy.W skład konsorcjum banków wchodzą: ING Bank Śląski, Pekao, PKO BP, Sumitomo Mitsui Banking Corporation Bank EU, Intesa Sanpaolo, Caixabank, Industrial and Commercial Bank of China (Europe) oraz Erste Group Bank. (PAP Biznes)
Projekt EFRA przyniesie Lotosowi 780 mln zł zysku EBIT rocznie – wiceprezes. Przewidywane korzyści w postaci zysku EBIT dla Grupy Lotos z zakończonej realizacji projektu EFRA wyniosą 780 mln zł rocznie - powiedział PAP wiceprezes Grupy Lotos ds. inwestycji i innowacji Patryk Demski. Projekt EFRA (Efektywna Rafinacja) to budowa kilku nowych instalacji rafineryjnych oraz rozbudowa lub modernizacja istniejących instalacji i obiektów, dzięki którym znacznie pogłębi się przerób ropy naftowej w gdańskiej rafinerii. Pod koniec czerwca w rafinerii Grupy Lotos w Gdańsku dobiegła końca budowa kompleksu koksowania, najważniejszej części rozpoczętego we wrześniu 2015 roku, wartego ok. 2,3 mld zł projektu. Formalne zakończenie budowy pierwotnie było planowane na koniec maja.(…)(PAP Biznes)
IMMOFINANZ AG
Immofinanz spodziewa się wzrostu dochodu z wyceny nieruchomości w II kwartale. Zarząd notowanej na warszawskiej giełdzie austriackiej firmy Immofinanz spodziewa się wzrostu dochodu z wyceny nieruchomości w drugim kwartale 2019 roku - poinformowała spółka w komunikacie. Pozytywny efekt wyceny w całej pierwszej połowie roku może wynieść około 100 mln euro. Wyniki te odzwierciedlają zarówno świetne warunki rynkowe w Austrii i w Niemczech, a także rozwój biznesu Immofinanz w głównych dla niego krajach centralnej i wschodniej Europy. Immofinanz opublikuje wyniki za pierwszą połowę 2019 roku 28 sierpnia. Immofinanz jest spółką z sektora real estate, koncentrującą się na budynkach biurowych, które stanowią około 62 proc. wartości całego portfela) oraz handllowych w siedmiu europejskich krajach. (PAP Biznes)
BUDIMEX SA
Budimex Nieruchomości liczy w '19 na podobną lub wyższą rdr sprzedaż mieszkań. Budimex Nieruchomości zakłada, że sprzeda w 2019 roku podobną lub trochę wyższą r/r liczbę mieszkań. Spółka planuje w tym roku przekazać klientom klucze do około 1,2 tys. mieszkań i podpisać około 1,5 tys. aktów notarialnych - poinformował PAP Biznes prezes Henryk Urbański.„Nasz budżet zakłada, że zrealizujemy sprzedaż na poziomie podobnym do ubiegłego roku lub trochę wyższym. Nie obawiam się o te plany. Sprzedaż jest wprost determinowana liczbą mieszkań w ofercie, a rozpoczęliśmy dosyć dużo nowych projektów i jesteśmy dobrej myśli" - powiedział prezes Urbański w rozmowie z PAP Biznes.(…)Budimex Nieruchomości jest spółką w 100% zależną notowanego na GPW Budimeksu. Firma jest obecna w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Trójmieście i Wrocławiu. (PAP Biznes)


Komentarz DM Banku BPS. Szybka i głęboka korekta w dniu wczorajszym może w dużej mierze wyczerpywać presję podażową oraz chęć realizacji zysków. Zarówno chętni do realizacji zysków jak i otwarci na wejście w rynek mieli wczoraj okazję do realizacji swoich pomysłów. Towarzyszył tym ruchom spory volumen obrotu kontraktami, który na wczorajszej sesji wyniósł 14479szt. Najbliższym oporem jest maksimum z poprzedniej sesji na poziomie 2332pkt. oraz okolice 2350pkt. Najbliższym wsparciem jest strefa położona przy 2282-2285pkt, która na wczorajszej sesji tylko na chwilę została naruszona zejściem rynku do poziomu 2272pkt.

Tomasz Czarnecki
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]