Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 28.06.2019

Informacje dnia

MCI CAPITAL SA
Grupa MCI Capital powinna zwrócić 80 mln zł do subfunduszu MCI.TechVentures – stowarzyszenie. MCI Fund Management, spółka z grupy MCI Capital, powinna zwrócić do subfunduszu MCI.TechVentures kapitał uzyskany w 2019 roku z umorzenia certyfikatów - napisało Stowarzyszenie Ochrony Interesu Inwestorów Mniejszościowych w Funduszach Inwestycyjnych w piśmie skierowanym do zarządu MCI Capital i dystrybutorów subfunduszu MCI. TechVentures, do którego dotarł PAP Biznes. Chodzi o ok. 80 mln zł. To jeden z podstawowych warunków rozwiązania toczącego się od kilku miesięcy sporu między kontrolowaną przez Tomasza Czechowicza grupą kapitałową, a większością posiadaczy certyfikatów funduszu MCI.TechVentures.(…) W sprawie subfunduszu MCI.TechVentures śledztwo na początku czerwca wszczęła Prokuratura Okręgowa w Warszawie. (…)(PAP Biznes)
ESOTIQ & HENDERSON SA
Esotiq & Henderson wypłaci 0,50 zł dywidendy na akcję. Walne zgromadzenie Esotiq & Henderson zdecydowało, że spółka przeznaczy na dywidendę dla akcjonariuszy z zysku netto za 2018 rok kwotę 1,07 mln zł, czyli 0,50 zł na akcję - poinformowała spółka w komunikacie. Dzień dywidendy to 10 września, a jej wypłata nastąpi 10 października 2019 roku. W 2018 roku spółka wypłaciła 2,2 mln zł dywidendy z zysku za 2017 roku, co dało 1 zł na akcję. (PAP Biznes)
PHN SA
PHN wypłaci 0,41 zł dywidendy na akcję. Akcjonariusze PHN zdecydowali o wypłacie dywidendy z zysku za 2018 r. w wysokości 0,41 zł na akcję - podała spółka w komunikacie. Na dywidendę łącznie trafi 19,2 mln zł. Pozostałą część zysku w wysokości 12,5 mln zł przekazano na kapitał zapasowy. Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 16 sierpnia, natomiast dniem wypłaty dywidendy 30 sierpnia. W 2018 roku PHN wypłacił z zysku netto za 2017 rok 0,27 zł dywidendy na akcję. Na dywidendę łącznie trafiło 12,64 mln zł. (PAP Biznes)
CEZ A.S.
CEZ wypłaci 24 CZK dywidendy na akcję. Akcjonariusze CEZ zdecydowali o wypłacie 24 CZK dywidendy na akcję za 2018 rok - podała spółka. Na dywidendę trafi łącznie 12,9 mld CZK. Dniem ustalenia prawa do dywidendy będzie 2 lipca. Wypłata planowana jest na 1 sierpnia. Zysk netto spółki w ubiegłym roku wyniósł 23,78 mld CZK. Za 2017 rok spółka wypłaciła 33 CZK dywidendy na akcję. (PAP Biznes)
PRIME BIT GAMES SA
Wygranie przetargu o wartości 1,23 mln zł. Prime Bit Games informuje o wygraniu przetargu na wdrożenie innowacyjnej usługi służącej poprawie kondycji fizycznej rozszerzonej o technologie VR/AR w przedsiębiorstwie VR Fitness Systems Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie. Zakres projektu obejmuje wykonanie: (1) dedykowanego oprogramowanie do zarządzania studiem fitness i bazą danych, (2) aplikacji wykorzystywanych na potrzeby fitness przy wykorzystaniu technologii VR/AR, (3) oprogramowania do ćwiczeń w technologii 3D. Wartość przedmiotu zamówienia została wyceniona przez Spółkę na poziomie 1,23 mln zł. Informacja o wygranym przetargu jest istotna przede wszystkim ze względu jego wartość. (ESPI: RB nr 17/2019)
PKO BP SA
Bank robi skok na Ekstraklasę. PKO BP zamienia się rolami z Totalizatorem Sportowym — będzie partnerem tytularnym piłkarskiej Ekstraklasy, której przybywa pieniędzy. Nazwa „Lotto Ekstraklasa”, do której od 2016 r. kibice najwyższej ligi futbolowej w Polsce już zdążyli przywyknąć, od nowego sezonu, czyli od 19 lipca, przestanie obowiązywać. Zastąpi ją „PKO Ekstraklasa” Źródło: Puls Biznesu (pb.pl) https://www.pb.pl/bank-robi-skok-na-ekstraklase-964591
PGNiG
PGNiG: niektórzy importerzy gazu nie utrzymują obowiązkowych zapasów. Tymczasem – jak podkreśla spółka - w razie problemów z przesyłem rosyjskiego gazu przez Ukrainę nie można wykluczyć konieczności użycia tych zapasów. Źródło: Puls Biznesu (pb.pl) https://www.pb.pl/pgnig-niektorzy-importerzy-gazu-nie-utrzymuja-obowiazkowych-zapasow-964625

Komentarz DM Banku BPS. Wczorajsze wyjście górą z konsolidacji zostało w dużej części utrzymane, więc wygląda dość wiarygodnie. Rysująca się potencjalna, negatywna dla popytu formacja została unieszkodliwiona. Dziś, poranne nastroje są neutralne co powinno przełożyć się na uspokojenie handlu w ostatnim dniu przed weekendem. Najbliższym wsparciem jest wczorajsze otwarcie, a kolejnym, którego złamanie może aktywować sprzedaż jest 2250pkt. Przewaga popytu utrzymuje się i do najbliższego poniedziałku nie powinno się to zmienić.

Tomasz Czarnecki
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]