Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 12.06.2019

Informacje dnia

SYGNITY SA
CBA wskoczyło na Pocztę. Członkowie zarządu i nadzoru informatycznego Sygnity oraz pracownicy Poczty Polskiej zostali zatrzymani w związku z podejrzeniami korupcji przy zamówieniach na ponad 30 mln zł. Informatyczna rewolucja w Poczcie Polskiej, o której przedstawiciele państwowego operatora mówią głośno od ubiegłego roku, ma swoje ciemne strony, które właśnie wychodzą na jaw. We wtorek Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) poinformowało o zatrzymaniu 11 osób, w tym 5 pracowników Poczty Polskiej, dwóch osób „związanych z działaniem warszawskiej spółki informatycznej” oraz czterech „osób powiązanych biznesowo i rodzinnie z zatrzymanymi pracownikami Poczty” Źródło: Puls Biznesu (pb.pl) https://www.pb.pl/cba-wskoczylo-na-poczte-963319
QUERCUS SA ALTUS SA
Quercus chce, by Altus przeznaczył 35,9 mln zł z zysku za '18 na kapitał rezerwowy pod buy back. Fundusze Quercus TFI, będące akcjonariuszem Altus TFI, chcą, by Altus przeznaczył 35,87 mln zł z zysku za 2018 rok na kapitał rezerwowy w celu nabycia akcji własnych - wynika z projektu uchwały na ZWZ zwołanego na 24 czerwca. Zysk netto Altus TFI za 2018 rok wyniósł 39,85 mln zł. Fundusze Quercus Absolute Return FIZ, Quercus Multistrategy FIZ i Quercus Parasolowy SFIO z wydzielonymi subfunduszami proponują, by cały zysk Altusa za 2018 rok trafił na kapitał zapasowy, a z niego kwota 35,87 mln zł na kapitał rezerwowy utworzony w celu nabycia akcji własnych. Według projektu uchwały, akcjonariusze mieliby też upoważnić i zobowiązać zarząd Altus TFI do nabycia do końca lipca 2019 r. nie więcej niż 4.483.000 akcji własnych w celu umorzenia, po cenie 8 zł za akcję. (PAP Biznes)
VIVID GAMES SA
Harmonogram publikacji gry "Gravity Rider Zero". Vivid Games S.A., informuje o ustaleniu harmonogramu publikacji gry pt. "Gravity Rider Zero" na platformach iOS i Android. Gra trafi do globalnej dystrybucji w sierpniu 2019 roku. (ESPI: RB nr 17/2019)
CD PROJEKT SA
CD Projekt planuje w '19 premierę gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsolę Nintendo Switch. Wersja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsolę Nintendo Switch powstaje we współpracy ze studiem Saber Interactive. Tytuł ukaże się w dystrybucji cyfrowej oraz pudełkowej. W skład wersji pudełkowej wchodzi kartridż z całą zawartością edycji kompletnej, kompendium wiedzy na temat wiedźmińskiego uniwersum, mapę świata gry oraz zestaw wiedźmińskich naklejek. (PAP Biznes)
FOREVER ENTERTAINMENT SA
Rozpoczęcie kampanii marketingowej gry Panzer Dragoon: Remake. FE informuje, iż na konferencji Nintendo w czasie targów E3 został zaprezentowany pierwszy materiał filmowy z nadchodzącej produkcji Spółki - Panzer Dragoon: Remake. Powyższe wydarzenie oficjalnie rozpoczęło kampanię marketingową Gry, która od tego momentu będzie pokazywana na wszystkich istotnych konferencjach. Konferencja prasowa Spółki, która będzie miała miejsce 26.06.2019 r. w Warszawie będzie w całości poświęcona grze Panzer Dragoon: Remake. (ESPI: RB nr 59/2019)
CREATIVEFORGE GAMES SA
Zawarcie umowy dot. wykonania gry Hard West 2 na PC, konsole, mobile i inne. Umowa obejmuje wykonanie Gry w wersjach na: (1) PC; (2) Xbox One oraz kolejne wersje; (3) Play Station 4 oraz kolejne wersje; (4) Nintendo Switch; (5) urządzenia mobilne z systemem Android oraz Ios; (6) urządzenia działające na platformach tzw. streamingowych tj. Google Stadia oraz analogiczne innych producentów tj. Facebook, Microsoft, Amazon; (7) przeglądarki internetowe. Termin realizacji wersji PC ustalono na do 26 miesięcy, a wersji konsolowych do 37 miesięcy od daty zawarcia umowy. Spółka będzie wydawcą Gry w wersji PC. (ESPI: RB nr 19/2019)
RONSON DEVELOPMENT SA
Ronson Development wypłaci 0,06 zł dywidendy na akcję za '18. Akcjonariusze Ronson Development zdecydowali, że spółka wypłaci z zysku za 2018 rok 0,06 zł dywidendy na akcję - podała spółka w komunikacie. Łącznie na ten cel trafi maksymalnie 9,84 mln zł. Ronson podał, że ostateczna wartość dywidendy będzie zależeć od liczby posiadanych przez spółkę akcji własnych. Dzień dywidendy ustalono na 18 czerwca, a dzień jej wypłaty na 25 czerwca 2019 roku. Zysk netto spółki za 2018 rok wyniósł 13,5 mln zł. W 2018 roku akcjonariusze Ronson Development zdecydowali o wypłacie w formie dywidendy 9,84 mln zł, czyli 0,06 zł na akcję. (PAP Biznes)
URSUS SA W RESTRUKTURYZACJI
Ursus podpisał list intencyjny z Alamo Group Europe o sprzedaży działalności w Dobrym Mieście. Ursus i Alamo Group Europe Ltd. podpisali wstępny i niewiążący list intencyjny, na podstawie którego rozpoczęto negocjacje dotyczące sprzedaży na rzecz Alamo części lub całości działalności prowadzonej przez Ursus w dywizji w Dobrym Mieście - poinformował Ursus w komunikacie."Wstępnie przyjęto, iż transakcja będzie dotyczyła sprzedaży nieruchomości, zapasów, praw własności intelektualnej związanych z dobromiejskimi wyrobami oraz innych istotnych elementów będących integralną częścią działalności prowadzonej w Dywizji w Dobrym Mieście" - napisano w komunikacie. Planowana transakcja wchodzi w zakres realizowanego planu restrukturyzacyjnego Ursusa.Spółka posiada obecnie trzy zakłady produkcyjne: w Dobrym Mieście, w Opalenicy i największy w Lublinie. Ursus produkuje rocznie ok. 1,5 tysiąca ciągników i kilka tysięcy maszyn rolniczych sprzedawanych w Polsce i za granicą.Alamo Group Europe Ltd. to spółka zależna od amerykańskiej Alamo Group Inc., notowanej na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych z siedzibą w Seguin w stanie Texas. Firma zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz dystrybucją ciężkiego osprzętu dla traktorów rolniczych z zakresu koszenia oraz utrzymania roślinności, a także dostawą części zamiennych dla odbiorców przemysłowych oraz rolników indywidualnych. Alamo Group Inc. sprzedaje swoje produkty w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych. (PAP Biznes)
SFINKS POLSKA SA
Sfinks zaktualizował strategię; planuje m.in. przeniesienie głównych marek do spółek zależnych.Sfinks Polska zaktualizował strategię rozwoju na lata 2017-2022. Planuje m.in. obok dokonywania akwizycji zapewniających przejęcie pakietów kontrolnych, realizować inwestycje w pakiety mniejszościowe. Zamierza przenieść do spółek zależnych marki Sphinx, Chłopskie Jadło i Piwiarnia - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Spółka zamierza w okresie strategii zarządzać siecią liczącą co najmniej 400 lokali, ale także nawiązać współpracę z nie mniej niż 1000 punktów gastronomicznych w programie afiliacyjnym.(…) Sfinks Polska zarządza 182 lokalami gastronomicznymi na terenie Polski, w tym siecią 91 restauracji Sphinx, 64 pubami Piwiarnia Warki, 11 restauracjami Chłopskie Jadło, 2 restauracjami WOOK, 9 restauracjami Fabryka Pizzy, 3 lokalami działającymi pod szyldami Meta Seta Galareta i Meta Disco, a także pubem Bolek w Warszawie i lokalem Lepione & Pieczone. (PAP Biznes)


Komentarz DM Banku BPS. Rynek nieznacznie przewyższył ( o 4 pkt.) maksimum z dnia poprzedniego, co być może zapowiada próbę utrzymania notowań blisko poziomu 2300pkt. Nie zmienia to jednak wrażenia, że zakres ruchu wzrostowego w dużej mierze został zrealizowany po osiągnięciu 2300pkt. Rynek dotarł do silnego oporu i na razie strefa 2295-2300pkt. skutecznie zatrzymuje kupujących. Do dalszego ruchu potrzeba sprawdzenia wsparć. Najbliższym z potencjalnych wsparć jest poziom 2250pkt. Kolejnym jest 2219-2221pkt.

Tomasz Czarnecki
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]