Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 11.06.2019

Informacje dnia

CD PROJEKT SA BLOOBER TEAM SA
Polskie studia podbiły Los Angeles. Aż trzy studia z Polski zaprezentowały gry na konferencji Xbox E3 Briefing. Mocne wejście miał CD Projekt, niespodziankę zrobił Bloober Team, a Techland pokazał nowy zwiastun. Xbox E3 Briefing to duża, prestiżowa konferencja organizowana przez Microsoft, poprzedzająca rozpoczęcie największych targów gier — E3 w Los Angeles. W trakcie niedzielnej konferencji w Microsoft Theaterprezentowanych było około 60 tytułów. Wśród nich były trzy polskich producentów. Źródło: Puls Biznesu (pb.pl) https://www.pb.pl/polskie-studia-podbily-los-angeles-963203
KRUK SA
Kruk liczy, że do ’24 Wonga będzie miała kilkadziesiąt mln zł zysku. Kruk liczy, że przejęta przez niego Wonga będzie miała kilkadziesiąt milionów złotych zysku do 2024 roku - poinformował członek zarządu spółki Michał Zasępa. "W horyzoncie planu do 2024 roku chcemy, by spółka ta miała kilkadziesiąt milionów złotych zysku. W tym roku chcemy by, spółka ta podwoiła swoje aktywa. Liczymy, że od przyszłego roku czy od końca tego roku zacznie zarabiać” – powiedział Zasępa. Pod koniec kwietnia Kruk zawarł ze spółką Wonga umowę nabycia 100 proc. udziałów w wonga. pl. Wartość transakcji wynosiła 97,1 mln zł. Wonga działa w Polsce od 2012 roku i zatrudnia obecnie ponad 100 osób. Firma ta udzieliła ponad 1,5 mln pożyczek, a baza klientów przekroczyła 1,1 mln. W 2017 roku przychody firmy wyniosły 100 mln zł. (PAP Biznes)
Kruk chce więcej inwestować w Polsce, spodziewa się wzrostu transakcji w II poł. ’19. Kruk chce więcej inwestować w Polsce i liczy, że zakupy portfeli będą realizowane przy wyższej rentowności niż w poprzednich latach. Spółka spodziewa się, że druga połowa roku przyniesie więcej transakcji sprzedaży wierzytelności - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele Kruka.(PAP Biznes)
URSUS SA W RESTRUKTURYZACJI
Konsorcjum Ursus Bus wykluczone z projektu NCBiR dotyczącego bezemisyjnego transportu publicznego. Konsorcjum Ursus Bus, w skład którego wchodzi Ursus, otrzymało od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) pismo o wykluczeniu konsorcjum z projektu dotyczącego opracowania i dostawy typoszeregu innowacyjnych pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego - poinformował Ursus w komunikacie. Spółka podała, że powodem decyzji NCBiR było "niedostarczenie przez konsorcjum Ursus Bus wszystkich wymaganych oświadczeń i dokumentów potwierdzających brak podstaw wykluczenia". Jak napisano w komunikacie NCBiR podjął decyzję o unieważnieniu całego postępowania. Ursus poinformował, że rozważy podjęcie działań odwoławczych. Oferta Ursus Bus została wybrana do realizacji projektu opracowania i dostawy do 1.078 bezemisyjnych autobusów do 2023 roku. Wartość fazy badawczo-rozwojowej projektu wynosiła 22,35 mln zł, a fazy wdrożeniowej to 2,514 mld zł netto. Ursus ma problemy finansowe i od listopada zeszłego roku znajduje się w trakcie przyspieszonego postępowania układowego. Spółka złożyła w sądzie plan restrukturyzacyjny i chciałaby zawrzeć układ z wierzycielami.(PAP Biznes)
GETIN NOBLE BANK SA
Getin jest zdrowszy, niż się wydaje. Prezes Artur Klimczak uważa, że bank nawet bez inwestora jest w stanie odbudować kapitał. ”Złośliwi twierdzą, że jedyną dobrą rzeczą, którą można powiedzieć o Getinie i Idei, jest to, że dowiodły zaufania do sektora. Ludzie wpłacają pieniądze, nie patrząc, co to za bank”. „GNB jest bardzo sprawnym bankiem detalicznym, świadczącym usługi na poziomie ścisłej krajowej czołówki bankowej. Pozyskujemy lojalnych klientów i oferujemy im produkty spełniające ich oczekiwania. Nie znaczy to, że nie mamy problemów. Borykamy się z luką kapitałową i nadal z bieżącą dochodowością.” Źródło: Puls Biznesu (pb.pl) https://www.pb.pl/getin-jest-zdrowszy-niz-sie-wydaje-963199
ZM HENRYK KANIA SA
ZM Henryk Kania odwołały zgromadzenie obligatariuszy zwołane na 12. Zarząd ZM Henryk Kania z powodu otwarcia przyspieszonego postępowania układowego odwołał zgromadzenie obligatariuszy zwołane na 12 czerwca - podała spółka w komunikacie."(...) bezprzedmiotowe stało się przedstawianie przez emitenta na Zgromadzeniu Obligatariuszy propozycji uchwał dot. zmiany warunków obligacji, bowiem kwestia warunków wykupu obligacji F jest przedmiotem prowadzonego wobec emitenta przyspieszonego postępowania układowego w celu zawarcia układu, co uzasadnia odwołanie Zgromadzenia Obligatariuszy obligacji serii F" - napisano w komunikacie.(…)We wtorek, spółka informowała o złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, co miało być spowodowane koniecznością podjęcia działań restrukturyzacyjnych w celu poprawy sytuacji finansowej. Wraz z wnioskiem spółka złożyła także propozycje układowe oraz wstępny plan restrukturyzacyjny. (PAP Biznes)


Komentarz DM Banku BPS. Zakres ruchu wzrostowego w dużej mierze został zrealizowany po osiągnięciu 2300pkt. Rynek dotarł do silnego oporu i na razie strefa 2295-2300pkt.skutecznie zatrzymała kupujących. Do dalszego ruchu potrzeba sprawdzenia wsparć i zbudowanie formacji określającej zasięg ruchu. Najbliższym wsparciem jest pokonany opór przy 2250pkt. i dopiero po skutecznej obronie tego poziomu rynek może kontynuować ruch wzrostowy.

Tomasz Czarnecki
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]