Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 13.05.2019

Informacje dnia

GETBACK SA W RESTRUKTURYZACJI
Deal Bartłomieja Dmitruka w GetBacku. Haitong Bank był jednym z głównych pomocników Konrada K. w rozkręcaniu biznesu GetBacku. Spółka żony wiceszefa banku w kontrowersyjnych okolicznościach otrzymała od windykatora 3,2 mln zł. Debiut GetBacku w lipcu 2017 r. był najbardziej spektakularnym wydarzeniem na warszawskiej giełdzie od lat. Inwestorzy wydali na akcje windykatora 740 mln zł, w ciągu czterech lat tylko jedna spółka (Dino) pozyskała od inwestorów więcej. Był to także sukces firm, które GetBack na giełdę wprowadzały, a tu prym wiódł Haitong Bank: był globalnym koordynatorem oferty, współtworzył księgę popytu i sam sprzedawał akcje inwestorom. Relacje banku z niegdyś numerem 2 na polskim rynku windykacji były dużo bliższe — bank udzielał mu kredytów, zajmował się też dystrybucją jego obligacji. Źródło: Puls Biznesu (pb.pl) https://www.pb.pl/deal-bartlomieja-dmitruka-w-getbacku-960667
GRUPA AZOTY SA POLICE SA
Grupa Azoty ma umowę o wartości 993 mln euro z wykonawcą projektu Polimery Police. Spółka PDH Polska., której akcjonariuszami są Grupa Azoty i Grupa Azoty Police, podpisała z Hyundai Engineering umowę na kompleksową realizację w formule „pod klucz” inwestycji „Polimery Police” - poinformowały spółki w komunikatach. Wynagrodzenie wykonawcy wynieść ma 993 mln euro netto, a uruchomienie inwestycji planowane jest na 2022 rok.(PAP Biznes)
Podpisano umowę z wykonawcą Polimerów Police. W sobotę w Policach (Zachodniopomorskie) spółka PDH Polska, której akcjonariuszami są Grupa Azoty i Grupa Azoty Police, podpisała z koreańskim Hyundai Engineering umowę na kompleksową realizację inwestycji Polimery Police. Władze Grupy podkreślają, że to strategiczna inwestycja."Uruchomienie Projektu Polimery Police będzie oznaczało istotną, strategiczną dywersyfikację naszego biznesu o perspektywiczny i silnie rozwijający się rynek tworzyw sztucznych, zwłaszcza polipropylenu" – powiedział prezes zarządu Grupy Azoty Police i Grupy Azoty SA dr Wojciech Wardacki. "Przewidujemy, że udział segmentu tworzyw sztucznych wzrośnie w ciągu kilku lat do ponad 30 proc. skonsolidowanych przychodów całej grupy kapitałowej Grupa Azoty, wobec blisko 16 proc. w 2018 r." Źródło: Bankier.pl https://www.bankier.pl/wiadomosc/Police-Podpisano-umowe-z-wykonawca-Polimerow-Police-opis-7666790.html
CREATIVEFORGE GAMES SA
Zawarcie umowy na wykonanie Phantom Doctrine Board Game. CreativeForge Games S.A. informuje o zawarciu z Galaktus Sp. z o.o. umowy na wykonanie planszowej wersji gry Phantom Doctrine tj. Phantom Doctrine Board Game oraz na przeprowadzenie kampanii w serwisie Kickstarter.com ww. Gry. Kampania Kickstarter zostanie przeprowadzona przy pomocy PlayWay S.A. (ESPI: RB nr 13/2019)
ONE MORE LEVEL SA
Raport kwartalny za I kw. 2019 r. OML – Przychody ze sprzedaży ogółem i zrównane z nimi w I kw. r. 2019. (w nawiasie podano rezultat za odpowiedni okres porównywalny rok wcześniej) wyniosły 1 005,5 tys. zł (wobec 210,4 tys. zł), natomiast wynik netto wyniósł 114,2 tys. zł (wobec -10,9 tys. zł). (EBI)
SERINUS ENERGY INC
Aktualizacja informacji o działalności operacyjnej Spółki. Jak już wcześniej informowano, 25 kwietnia 2019 r. Spółka uruchomiła produkcję gazu w ramach projektu gazowego Moftinu. Projekt gazowy Moftinu daje Spółce istotne możliwości znaczącego zwiększenia produkcji, jak również związanych z nią przepływów pieniężnych. Spółka prowadzi obecnie standardowy proces rozruchu produkcji, w ramach którego gaz z odwiertu Moftinu-1003 przesyłany jest do zakładu przetwarzania w ilości ok. 5,0 mmscf/d przy zastosowaniu zwężki ograniczającej. W ostatnim czasie rozpoczęto również wydobycie z odwiertu Moftinu-1007. Produkcja z obu odwiertów będzie stopniowo zwiększana aż do uzyskania optymalnych parametrów produkcji i ustabilizowania wydajności zakładu przetwarzania. W okresie rozruchu i stabilizacji gaz będzie sprzedawany w cyklu dobowym. Po zakończeniu rozruchu i uzyskaniu wyrównania wolumenów produkcji, gaz będzie sprzedawany w cyklach miesięcznych. Przewiduje to umowa sprzedaży gazu, o której Spółka wcześniej informowała w raporcie bieżącym nr 69/2018. Ceny gazu uzyskane w sprzedaży dobowej wynosiły ok. 6,00 USD/tys. stóp sześć. (mcf) w przypadku produkcji kwietniowej, zaś ceny sprzedaży dobowej gazu w pierwszych dwóch tygodniach maja znacząco wzrosły, do poziomu ok. 7,56 USD/mcf. (…) (ESPI: RB nr 18/2019)
GINO ROSSI SA
Gino Rossi podpisał z Forum 82 FIZ warunkową umowę sprzedaży Simple Creative Products. Gino Rossi podpisał z Forum 82 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty reprezentowanym przez Forum TFI warunkową umowę sprzedaży 100 proc. akcji spółki Simple Creative Products - podał Gino Rossi w komunikacie. Cenę sprzedaży ustalono na 1 zł. Warunkiem zawieszającym jest uzyskanie pisemnej zgody zastawnika, tj. PKO BP na sprzedaż akcji Simple na rzecz Forum 82 oraz uzyskanie zgody rady nadzorczej Gino Rossi na sprzedaż akcji Simple. Gino Rossi podało, że jeżeli jakikolwiek warunek zawieszający nie zostanie spełniony w terminie do 30 czerwca 2019 r., Forum 82 FIZ jest uprawniony do odstąpienia od umowy w terminie kolejnych 30 dni roboczych.(PAP Biznes)


Komentarz DM Banku BPS.
Końcówka ubiegłego tygodnia przyniosła zatrzymanie spadków i odreagowanie w okolicach 2180-2210pkt. Docelowo trudno oczekiwać zakończenia ruchu, przed osiągnięciem poziomu 2150pkt. Solidnym oporem jest poziom 2250pkt., natomiast najbliższym oporem jest otwarcie sesji z 9 maja przy 2215pkt. Najbliższym wsparciem, które na dłużej może zatrzymać przecenę powinien być poziom 2150pkt.

Tomasz Czarnecki
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]