Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 11.04.2019

Wprowadzenie

Kalendarium najbliższych raportów

Informacje dnia

LC CORP SA
LC Corp ma przedwstępne umowy sprzedaży biurowców za 113,2 mln euro. LC Corp podpisał przedwstępne umowy sprzedaży budynków biurowych zlokalizowanych we Wrocławiu i w Katowicach za łączną cenę 113,2 mln euro - poinformowała spółka w komunikacie. Pierwsza nieruchomość to budynek biurowy Retro Office House zlokalizowany we Wrocławiu, a druga to zespół dwóch budynków biurowych Silesia Star w Katowicach. Umowę podpisano ze spółkami Ingadi oraz Artigo. LC Corp podał, że umowy przyrzeczone zostaną zawarte nie później niż do 15 sierpnia 2019 r. (PAP Biznes)
POLNORD SA
Polnord sprzedał w I kw. 95 lokali brutto. W pierwszym kwartale 2019 roku grupa Polnord, według danych ważonych udziałem w spółkach grupy, sprzedała na podstawie zawartych umów przedwstępnych i rezerwacyjnych łącznie 95 lokali brutto - poinformowała spółka w komunikacie. Szacunkowa liczba lokali, które zostaną rozpoznane w wyniku finansowym grupy za pierwszy kwartał wyniesie 64 sztuki. Spółka podała, że w pierwszym kwartale anulowano 104 umowy zawarte w 2018 roku."Największe z nich dotyczyły projektów: +Stacja Kazimierz+ w Warszawie, gdzie ze względu na stan prawny nieruchomości, na których posadowione są budynki nr 3 oraz 4 a i b ograniczona była możliwość zawierania umów sprzedaży, przy czym obecnie sytuacja prawna nieruchomości jest uregulowana i zostanie uruchomiony pełen proces sprzedażowy, +Senatorska 29+ w Łodzi, gdyż na podstawie analizy perspektyw rozwoju rynku i możliwego do uzyskania poziomu cen sprzedaży, została podjęta decyzja o odstąpieniu od realizacji przedmiotowego projektu, +Fotoplastykon+ w Gdańsku, bowiem w związku ze zmianą otoczenia rynkowego i znaczącym wzrostem cen na rynku trójmiejskim Polnord podjął decyzję o podwyżce cen sprzedaży i dostosowaniu ich do rynku w fazie wzrostu" - napisano w komunikacie. (PAP Biznes)
IMMOFINANZ
Raport okresowy roczny skonsolidowany za 2018 RS. IMMOFINANZ – przychody skonsolidowane narastająco w roku 2018 roku. (w nawiasie podano rezultat za odpowiedni okres porównywalny rok wcześniej) wyniosły 333,8 mln eur (wobec 324,4 mln eur), natomiast wynik netto przypadający akcjonariuszom j.d. wyniósł 217,5 mln eur (wobec - 534,6 mln eur). (ESPI RB nr 6/2019)
Immofinanz chce wypłacić 0,85 euro dywidendy na akcję. Zarząd spółki Immofinanz rekomenduje wypłatę 0,85 euro dywidendy na akcję za 2018 rok - podała spółka w komunikacie.[DY= 3,83%; przy kursie 95PLN oraz Eur/Pln=4,2826; przyp. T.C.] Ostateczną decyzję o wypłacie dywidendy podejmie walne zgromadzenie akcjonariuszy, które odbędzie się 22 maja. Z zysku za 2017 r. spółka wypłaciła 0,7 euro dywidendy na akcję. (PAP Biznes)
MARVIPOL DEVELOPMENT SA
Aktualizacja informacji nt. zawartej w grudniu 2018 r. przedwstępnej umowy sprzedaży udziałów w spółce realizującej projekt magazynowy. Nawiązując do raportów bieżących nr 54/2018 i 09/2019 z dn. odpowiednio 5 grudnia 2018 r. i 22 lutego 2019 r., w sprawie zawarcia przedwstępnej umowy sprzedaży udziałów w spółce realizującej projekt magazynowy Zarząd Marvipol informuje o powzięciu informacji, iż początkowo ustalony czas na wystąpienie określonych w Umowie przedwstępnej zdarzeń o charakterze formalnym oraz prawnym okazał się niewystarczający, Zbywcy i Nabywca zgodnie postanowili, że okres czasu na zawarcie umowy przenoszącej własność udziałów został przedłużony do dnia 31 maja 2019 r. Pozostałe warunki zawarte w Umowie przedwstępnej nie uległy istotnym zmianom.(ESPI: RB nr 19/2019 )
MURAPOL SA
Murapol ma umowę prawa użytkowania wieczystego działki w Poznaniu pod 267 lokali. Murapol podpisał umowę dotyczącą nabycia prawa użytkowania wieczystego działki w Poznaniu, o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 1,1 ha, gdzie zrealizuje projekt deweloperski obejmujący 2 budynki, w którym znajdzie się 267 mieszkań - poinformowała spółka w komunikacie. Kwota transakcji to 11,5 mln zł. To pierwszy etap inwestycji, która docelowo będzie liczyła min. 833 lokale mieszkalne. Prawo użytkowania wieczystego gruntów pod dalsze jej etapy zostanie kupione przez Murapol w latach 2020-2021. (PAP Biznes)


Komentarz DM Banku BPS.
Dobre wyniki finansowe umożliwiają wypłatę dywidendy. Zgodnie z polityką dywidendową zakładającą wypłatę dywidend w wysokości co najmniej 50% zysku netto, Spółka może przeznaczyć na wypłatę ok. 30 mln zł. Na dywidendy za 2017 rok spółka przeznaczyła łącznie 42,2 mln zł co dało 1,65 zł na akcję. Z przedstawionych w sprawozdaniu zarządu prognoz popytu na 2019 rok wynika, że wpływ wielu czynników spowoduje ponowny wzrost cen finalnych mieszkań, co będzie negatywnie odbijać się na decyzjach zakupowych w II połowie br. roku. W tym kontekście dobrze wygląda sytuacja spółki, która realizuje prognozy sprzedaży w I kw. bieżącego roku i z zgodnie z zapowiadanym planem zamierza zrealizować sprzedaż 1600 mieszkań w 2019 roku.

Tomasz Czarnecki
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]