Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 12.03.2019

Informacje dnia

COMARCH SA
Comarch, który niedawno stracił dużą część kontraktu na utrzymanie systemu ZUS, teraz ma szanse zdobyć spore zlecenie od zakładu w ramach umowy rozwojowej. Kompleksowy system informatyczny ZUS (KSI ZUS) to największy system IT w kraju. Zakład korzysta z niego już 21 lat. „PB” jako pierwszy pisał o pomyśle na jego odświeżenie. Projekt roboczo zwany KSI 2 zaczyna się właśnie materializować, a pierwszym beneficjentem prac może być krakowski Comarch. Źródło: Puls Biznesu (pb.pl)
POLICE SA
Zagadki polickich polimerów. Police planują megaemisję na potrzeby projektu Polimery Police. Nieznany jest budżet przedsięwzięcia i — oprócz Grupy Azoty — lista zaangażowanych. Informacja o tym, że Zakłady Chemiczne Police mają, poprzez emisję akcji z prawem poboru, pozyskać nawet 1,1 mld zł, nie została ciepło przyjęta przez rynek. Giełdowy kurs zachodniopomorskiej spółki spadł w piątek ponad 4,7 % a w poniedziałek — o kolejne 0,7 % Ten spadek można by zignorować — zarówno free float, jak i obroty akcjami spółki są zazwyczaj minimalne — gdyby nie jeszcze gwałtowniejsza przecenia papierów Grupy Azoty, czyli głównego akcjonariusza polickich zakładów. Na ostatniej zeszłotygodniowej sesji jej kurs straciła prawie 6,8%, a w poniedziałek akcje potaniały o kolejne 0,4% . Źródło: Puls Biznesu (pb.pl)
KOGENERACJA SA
ZESPÓŁ ELEKTROCIEPŁOWNI WROCŁAWSKICH KOGENERACJA SA Raport okresowy roczny skonsolidowany za 2018 RS. KOGENERACJA - przychody skonsolidowane w 2018. (w nawiasie podano rezultat za odpowiedni okres porównywalny rok wcześniej) wyniosły 960,6 mln zł (wobec 1014,2 mln zł), natomiast zysk netto przypadający akcjonariuszom j.d. wyniósł 11,9 mln zł (wobec 13,1 mln zł). (ESPI)
AGORA SA
Grupa Agora rozpoczęła negocjacje z bankami w celu pozyskania do 0,5 mld zł kredytu. Agora wraz z podmiotami zależnymi AMS i Helios rozpoczęła 11 marca negocjacje z konsorcjum banków, aby pozyskać do 0,5 mld zł kredytu m.in. na finansowanie bądź refinansowanie wydatków akwizycyjnych oraz inwestycyjnych w ramach strategii 2018-2022, a także na finansowanie kapitału obrotowego i ogólnych celów korporacyjnych - podała spółka w komunikacie.(PAP Biznes)
ABC DATA SA
PTE PZU cofnęło pozew przeciwko ABC Dacie. PTE PZU, działające w imieniu OFE PZU Złota Jesień, cofnęło w całości pozew przeciwko spółce ABC Data o uchylenie uchwały nr 1 NWZ z 6 lutego 2019r. Chodzi o uchwałę o sprzedaży przedsiębiorstwa na rzecz Roseville Investments. Akcjonariusze upoważnili zarząd do sprzedaży przedsiębiorstwa za 141 mln zł, a ABC Marketing za 35 mln zł. W grudniu należący do grupy Also Holding Roseville Investments i MCI Venture Capital wezwały do sprzedaży 37,1 % akcji ABC Data po 1,3 zł za sztukę. W marcu wzywający podnieśli cenę w wezwaniu do 1,44 zł za sztukę. Źródło: Puls Biznesu (pb.pl)


Komentarz DM Banku BPS. Wczorajsza sesja nie wniosła istotnych zmian do obrazu sytuacji technicznej. Rynek kontraktów terminowych pozostaje w korekcie spadkowej. Średnie dały sygnał sprzedaży, a zasięg ruchu spadkowego jeszcze nie osiągnął poziomu docelowego. Dzisiejszy poranek może przynieść powiew optymizmu i wysokie otwarcie ze względu na pozytywne zamknięcia na rynkach zagranicznych.

Tomasz Czarnecki


Komentarz DM Banku BPS.
Pomimo wzrostowego odbicia na wczorajszej sesji chęć do realizacji zysków przy 100,80 PLN uwidoczniła się na tyle silnie, że zamknięcie wypadło poniżej 100PLN. Spadkowa luka między 102,00PLN a 100,75PLN utworzona na poprzedniej sesji jest teraz silnym oporem.

Tomasz Czarnecki
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]