Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 10.01.2019

Informacje dnia

FAMUR SA

TDJ Equity I sprzedał w ABB 10% akcji Famuru po 4,8 zł za akcję. "Pozyskane środki pozwolą nam na aktywne uczestnictwo w procesach inwestycyjnych, mające na celu poszerzenie naszego portfela. Jednocześnie pozostajemy strategicznym inwestorem w Famurze, wspierając spółkę w jej dalszym rozwoju" – Tomasz Domogała, właściciel i przewodniczący rady nadzorczej TDJ. (PAP Biznes)

MONNARI TRADE SA

Przychody Monnari Trade w grudniu wzrosły r/r o 10,48% do ok. 36,9 mln zł. Wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych w okresie styczeń-grudzień 2018 r. wyniosła ok. 241,5 mln zł. Przychody te były niższe o 1,15% od osiągniętych w analogicznym okresie 2017 roku (244,3 mln zł). W IV kw. 2018 r. przychody Monnari wzrosły o 9,61% r/r do ok. 84,4 mln zł. (PAP Biznes)

BEST SA KREDYT INKASO SA

Best pozywa Kredyt Inkaso i jej byłych członków zarządu. Best złożył pozew przeciwko spółce Kredyt Inkaso, jej dwóm byłym członkom zarządu: Pawłowi Szewczykowi i Janowi Lisickiemu oraz przeciwko spółce Grant Thorton Frąckowiak o zapłatę solidarnie 51,8 mln zł wraz z odsetkami. Odpowiedzialność spółki Grant Thorton Frąckowiak miałaby być ograniczona do kwoty 2,3 mln zł. (PAP Biznes)

POLNORD SA

Polnord sprzedał w IV kw. '18 r. 83 lokale netto, w IV kw. 2018 r. najliczniejsze wydania mieszkań miały miejsce na projektach deweloperskich zlokalizowanych w Szczecinie, Warszawie oraz w Olsztynie. W 2018 roku grupa Polnord, według danych ważonych udziałem w spółkach zależnych, sprzedała na podstawie zawartych umów przedwstępnych i rezerwacyjnych łącznie 836 lokali netto. W 2017 roku grupa sprzedała 1.389 lokali netto. (PAP Biznes)
Polnord w poł. '19 chce przedstawić aktualizację strategii. "Koncentrujemy się na marży, nie zaś na wolumenie. Priorytetowym zadaniem - funkcjonującego od 1 grudnia 2018 r. w pełnym, docelowym składzie zarządu Polnord - jest przygotowanie wysokomarżowych projektów na kolejne lata. Rozpoczęły się już prace nad aktualizacją strategii spółki, która ma wytyczyć główne kierunki jej rozwoju i zapewnić wzrost wartości dla akcjonariuszy. Przewidujemy, że będziemy gotowi na jej prezentację rynkowi w okolicach połowy 2019 r." - powiedział prezes Gomoła. (PAP Biznes)
Polnord szuka doradcy do przeglądu opcji strategicznych, główny akcjonariusz jest przeciwny. Zarząd Polnordu przedstawił list od cypryjskiego akcjonariusza spółki Hanapeta Holdings, który ma 20% akcji. W liście tym Hanapeta wyraża sprzeciw wobec podejmowanych przez spółkę kroków, zmierzających do zawarcia umowy na świadczenie usług doradczych w celu znalezienia nabywcy akcji spółki posiadanych przez obecnych akcjonariuszy. (PAP Biznes)


Komentarz DM Banku BPS
. Wczorajsze zachowanie kupujących, trudno nazwać atakiem czy też solidną próbą wybicia rynku do góry. Może to oznaczać, że duże kapitały nie widzą możliwości na silniejszy i dłuższy czasowo ruch wzrostowy. W efekcie może to doprowadzić do korekty w segmencie dużych spółek, co będzie prowadzić do przebicia dolnego ograniczenia trójkąta czyli 2280pkt. Górne ograniczenie trójkąta przy 2350pkt. pozostaje oporem. Wsparciem jest 2325pkt. oraz 2250pkt.

Tomasz Czarnecki
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]