Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 08.01.2019

Informacje dnia

INTERCARS SA
Grupa Inter Cars miała w grudniu 2018 roku 563,3 mln zł przychodów, wzrost o 13% r/r. Narastająco od początku roku grupa wypracowała 7.865,7 mln zł przychodów, wzrost o 16,1% r/r. Sprzedaż Inter Cars SA wyniosła w grudniu 430 mln zł ,wzrost o 13,1% r/r., z czego sprzedaż w Polsce to 294,7 mln zł ,wzrost o 6% r/r. Sprzedaż spółek dystrybucyjnych za granicą w grudniu wyniosła 219,5 mln zł ,wzrost o 13,3% r/r. (PAP Biznes)
VRG SA
VRG chce w '19 zwiększyć przychody dwucyfrowo; liczy na utrzymanie dobrej koniunktury. Vistula Retail Group (VRG) chce w tym roku zwiększyć przychody w tempie dwucyfrowym przy wzroście powierzchni o ok. 8% netto. Cele zapisane w programie motywacyjnym grupy są ambitne, ale możliwe do osiągnięcia, jeśli utrzyma się wysoki popyt. W I kw. mogą się pojawić informacje w sprawie akwizycji na rynku czeskim. (PAP Biznes)
SYGNITY SA
EBITDA Sygnity w roku 2017/18 wyniosła 0,7 mln zł - wstępne dane. Przychody skonsolidowane natomiast wyniosły 288,3 mln zł. Wynik operacyjny w tym okresie był ujemny i wyniósł -7,3 mln zł. W zaktualizowanej we wrześniu 2018 r. prognozie wyników na rok 2017/2018 grupa zakładała 289 mln zł przychodów, 11 mln zł EBITDA i 4 mln zł zysku operacyjnego. (PAP Biznes)
PGE SA
PGE rozpoczęła rozmowy ws. potencjalnego zaangażowania w projekt w Ostrołęce. Polska Grupa Energetyczna, w odpowiedzi na zaproszenie Energi i Enei, rozpoczęła rozmowy mogące skutkować zaangażowaniem grupy w projekt budowy bloku o mocy 1.000 MW w Ostrołęce, który realizowany jest obecnie przez Energę i Eneę, w której mają po 50% udziałów. (PAP Biznes)
TEN SQUARE GAMES SA
Informacja o kwartalnych przychodach ze sprzedaży. Szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży GK Ten Square Games w IV kw. 2018 r. wyniosły 42,5 mln zł w porównaniu do 10 mln zł osiągniętych rok wcześniej [w III kw.’18r skonsolidowane przychody wyniosły 35,3 mln zł – przyp. B.M.]. (ESPI: RB nr 2/2019)
JSW SA
JSW ma term sheet ws. finansowania na kwotę 460 mln zł i ok. 81 mln USD. Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała z PKO BP, Pekao, BGK, ICBC (Europe) oraz Agencją Rozwoju Przemysłu term sheet, dotyczący kluczowych warunków finansowania grupy JSW. "Planowane do pozyskania finansowanie zostanie przeznaczone na refinansowanie istniejącego zadłużenia GK JSW, finansowanie inwestycji GK JSW i finansowanie innych celów ogólnokorporacyjnych GK JSW oraz w ramach kredytu akwizycyjnego sfinansowanie nabycia przez spółkę akcji spółki Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A." Finansowanie planowane jest na maksymalny okres 7 lat, przy czym finansowanie w formie kredytu odnawialnego określono na okres 5 lat z możliwością jego przedłużenia maksymalnie o 2 lata. (PAP Biznes)


Komentarz DM Banku BPS.
Silna sesja na rynku kontraktów i coraz mniej miejsca na ruch boczny. Popytowi udało się dotrzeć do oporu w strefie 2335-2350pkt. Zakres ruchu po wybiciu może być imponujący - równy wysokości namalowanego przez rynek trójkąta o ile twarda postawa podaży zostanie złamana odpowiednim popytem potwierdzonym obrotami na rynku kasowym, na którym kluczową rolę grają banki. Dziś już należy oczekiwać solidnej walki na oporach.

Tomasz Czarnecki
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]