Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 06.12.2018

Informacje dnia

ULTIMATE GAMES SA
Zbycie akcji w jednostkach stowarzyszonych oraz informacja dot. UF Games S.A. Ultimate Games S.A informuje, że w ramach przygotowań do procesu przeniesienia notowań Spółki na rynek regulowany GPW podjął decyzję, że podstawowa działalność Spółki skupiać się będzie w Ultimate Games S.A. oraz jednostce powiązanej tj. UF Games S.A., zawiązanej łącznie z Forever Entertainment S.A., w której Spółka posiada obecnie 50% udział. Celem zwiększenia skali działalności UF Games S.A. (większa ilość portów i nowych tytułów) Emitent planuje w 1 kw. 2019 r. dokapitalizować UF Games S.A. poprzez podniesienie kapitału zakładowego w zamian za wkład pieniężny. Ponadto Spółka zbyła w akcje w dwóch jednostkach stowarzyszonych tj. Art Games Studio S.A. (250.000 szt. akcji, co stanowi 5,43% na WZA) oraz Blue Fox Games S.A. (190 000 akcji, co stanowi 5,51 % głosów na WZA) za łączną cenę w wysokości 538 tys. zł, realizując przy tym zysk w kwocie ok. 490 tys. zł. Akcje zostały zbyte do podmiotu finansowego. (ESPI: RB nr 64/2018)
QUBICGAMES SA

Pozyskanie licencji na wydanie gry "Unit 4" na platformy Nintendo Switch i Sony PS4. QubicGames S.A. zawarł z firmą "Gamera Interactive Srl" z siedzibą w Padwie, Włochy istotne umowy wydawnicze, określające szczegóły wydania gry "Unit 4" ("Gra") na platformę Nintendo Switch i Sony PS4. Emitent informuje, iż premiera Gry w wersji na platformę Nintendo Switch planowana jest w I półroczu 2019 r., a na platformę Sony PS4 w II półroczu 2019 r. (ESPI: RB nr 43/2018)
Pozyskanie licencji na wydanie gry "Blazing Beaks" na platformę Nintendo Switch. QubicGames S.A. zawarł z firmą "UAB Applava" z siedzibą w Wilnie, Litwa istotną umowę wydawniczą, określającą szczegóły wydania gry "Blazing Beaks" na platformę Nintendo Switch, której premiera Gry planowana jest w I półroczu 2019 roku. (ESPI: RB nr 44/2018)
Pozyskanie licencji na wydanie gry "Hungry Baby" na platformę Nintendo Switch. QubicGames S.A. zawarł z firmą "Digital Melody Games" umowę wydawniczą gry "Hungry Baby" na platformę Nintendo Switch, której premiera planowana jest w I półroczu 2019 r. (ESPI: RB nr 45/2018)

PLAYWAY SA
Popremierowy raport sprzedażowy dot. gier House Flipper i Thief Simulator (aktualizacja). PlayWay S.A. informuje, iż w dacie przekazania niniejszego raportu do sprzedaży do klientów w sklepach online, oraz w dystrybucji detalicznej trafiło ponad 650 tys. sztuk gry House Flipper oraz ponad 110 tys. gry Thief Simulator. Jednocześnie dodaje, że lista graczy oczekujących na zakup wszystkich gier z grupy kapitałowej Spółki tzw. Steam Wishlist przekracza liczbę 3,2 mln. (ESPI: RB nr 64/2018)
Informacja dnia
RYNEK PRACOWNIKA DOPADA GRY. Studiom coraz trudniej o nowych, dobrych specjalistów, prześcigają się więc w dogadzaniu. Oferują premie od zysków, fundusze szkoleniowe, a nawet… filtrowane powietrze. Według Newzoo, Polska zajmuje 23. miejsce na liście 100 najważniejszych rynków dla branży gier pod względem generowanego przychodu. Z roku na rok przybywa spółek, a wielu deweloperów się rozwija i zwiększa zatrudnienie. W rezultacie branża — szczególnie mniejsze studia — zaczyna odczuwać ograniczoną podaż kadr. Źródło: Puls Biznesu (pb.pl) https://www.pb.pl/rynek-pracownika-dopada-gry-947521
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]