Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 06.12.2018

Informacje dnia

KRUK SA
Kruk wciąż zainteresowany kolejnymi emisjami. Koszty odsetkowe obligacji wzrosły, a kredytów bankowych nie zmieniły się – dlatego obligacje pozostaną na Kruka formą dywersyfikacji źródeł finansowania, a nie jego podstawowym zasobem. Jednocześnie Kruk zamierza zachować konserwatywny model finansowania działalności długiem (na koniec III kw. dług netto stanowił 1,3x kapitału własnego, a w ostatnich latach nie przekraczał 1,5x, częściej oscylując w pobliżu 1,1x). Źródło: Puls Biznesu (pb.pl) https://obligacje.pl/pl/a/kruk-wciaz-zainteresowany-kolejnymi-emisjami
AUTO PARTNER SA
Auto Partner chce utrzymać dwucyfrową dynamikę przychodów w 2018 roku. "Co miesiąc notujemy dwucyfrowe dynamiki sprzedaży. Październik był bardzo dobrym miesiącem, w którym zanotowaliśmy 33% wzrost sprzedaży. Jeśli chodzi o listopad, to trzeba pamiętać, że ten okres był krótszy o jeden dzień roboczy (a jeden dzień to kilka procent sprzedaży), ale także odnotowaliśmy dobrą 14%. dynamikę r/r. Za nami trzy kwartały, czwarty bliski zamknięcia.(...) Przychody i zyski Grupy rosną w 2018 roku dwucyfrowo. Spodziewamy się utrzymania dwucyfrowej dynamiki przychodów w IV kw. i w całym 2018 r." – poinformował Piotr Janta, członek zarządu spółki. (PAP Biznes)
ALUMETAL SA
Wynik netto Alumetalu w IV kw. niższy o ok. 12,5 mln zł z powodu odpisu. Węgierska spółka zależna Alumetalu postanowiła dokonać odpisu aktualizującego aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego w kwocie ok. 12,5 mln zł, co obniży raportowany skonsolidowany wynik netto Alumetalu w IV kw. 2018 r. (PAP Biznes)
CIECH SA
Ciech celuje w przychody w '21 na poziomie powyżej 4 mld zł i ponad 900 mln zł EBITDA. RN Ciechu zatwierdziła przyjętą przez zarząd strategię na lata 2019-2021. Jako cele strategiczne grupa wymienia przychody w 2021 roku powyżej 4 mld zł i znormalizowany wynik EBITDA na poziomie ponad 900 mln zł. Zakładany cel w zakresie rentowności EBITDA wynosi ponad 22%. (PAP Biznes)
TXM SA
Wstępna informacja o sprzedaży Grupy TXM w listopadzie 2018. TXM S.A. informuje, że szacunkowa wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych przez Grupę TXM w listopadzie 2018r. wyniosła ok. 30 mln zł, co oznacza spadek o 11% w porównaniu do listopada roku poprzedniego. (ESPI: RB nr 49/2018)
SYGNITY SA
Informacja nt. zrealizowania przez Emitenta dyskontowego wykupu obligacji. Sygnity SA informuje, że Spółka dokonała dyskontowego wykupu obligacji o łącznej wartości nominalnej wynoszącej ok. 23 mln zł za cenę wynoszącą ok. 17,25 mln zł. Ta czynność stanowi jeden z elementów restrukturyzacji finansowej GK Sygnity SA i została przeprowadzona ze środków uzyskanych przez Spółkę w wyniku emisji akcji serii AA. (ESPI: RB nr 84/2018)
REDAN SA
Wstępna informacja o sprzedaży Grupy Redan w listopadzie 2018 r. Szacunkowa wartość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży towarów zrealizowanych przez Grupę Redan w listopadzie 2018 r. wyniosła ok. 53 mln i była 3% niższa w porównaniu do osiągniętych w tym samym okresie roku poprzedzającego. Na rynku modowym [tj. TOP SECRET i TROLL bez TXM –przyp. BM] sprzedaż towarów w listopadzie 2018 r. wyniosła ok. 22 mln zł i była wyższa o ok. 11% porównując do listopada poprzedniego roku. (ESPI: RB nr 41/2018)
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]