Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 07.12.2017

Informacje dnia

ZUE
Oferta ZUE o wartości 330,1 mln zł ponownie wybrana przez PKP PLK. Oferta ZUE została po raz kolejny wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu PKP PLK na wykonanie odcinka linii kolejowej Chabówka-Zakopane oraz łącznicy w Chabówce - podało ZUE w komunikacie. Wartość oferty netto to 330,1 mln zł. W październiku PKP PLK unieważniło przetarg, uzasadniając tę decyzję "omyłką rachunkową zamawiającego w ocenie złożonych ofert, w jednym z kryteriów oceny ofert, tj. kryterium ceny". Termin realizacji kontraktu ustalono na 42 miesiące. (PAP Biznes)
JSW
JSW przywróci zawieszone świadczenia pracownicze; wartość ok. 550 mln zł w '18-'19. Jastrzębska Spółka Węglowa podpisała z organizacjami związkowymi porozumienie, na mocy którego spółka wypłaci pracownikom w latach 2018 i 2019 świadczenia zawieszone w 2015 roku. Wartość świadczeń w 2018 roku ma wynieść ok. 350 mln zł, a w 2019 roku ok. 200 mln zł. (PAP Biznes)
MOSTOSTAL ZABRZE
Mostostal Zabrze ma kontrakt na Wyspach. Mostostal Zabrze poinformował, że jego spółka zależna zawarła z Babcock & Wilcox Volund A/S z siedzibą w Kopenhadze kontrakt na projektowanie, dostawę i montaż orurowania zewnętrznego dla Projektu Gloucester w Wielkiej Brytanii. Wartość umowy wynosi 5,1 mln EUR netto. Termin realizacji umowy to wrzesień 2018 r. (Źródło: pb.pl)
QUBICGAMES
Ustalenie daty premiery gry Tactical Mind na konsolę Nintendo Switch na dzień 22 grudnia 2017 roku w Ameryce Północnej i 30 grudnia w Europie i Australii. Cena gry została ustalona na poziomie 2.99 USD/ 2.99 EUR. Gra Tactical Mind jest produkcją wspólną Emitenta i spółki stowarzyszonej Drageus Games S.A., w której Emitent posiada ponad 30% akcji zwykłych. Zarówno poniesione koszty wytworzenia i wydania gry, jak i udział w przyszłych przychodach ze sprzedaży zostaną proporcjonalnie podzielone pomiędzy obie spółki.
QUBICGAMES
Pozyskanie licencji na wydanie gry "The Way" na platformę Nintendo Switch. QubicGames informuje iż w dniu dzisiejszym zawarł ze spółką SONKA S.A. istotną umowę wydawniczą na wprowadzenie gry "The Way" ("Gra"), na platformę Nintendo Switch. Współpraca obejmować będzie wsparcie dla SONKA S.A. przy implementacji Gry na nową platformę, jej wydanie, marketing oraz dystrybucję. Premiera Gry na platformę Nintendo Switch planowana jest na pierwsze półrocze 2018 r. W zamian za licencję na wydawanie Gry SONKA S.A. otrzyma wynagrodzenie w postaci Revenue Share (procentu od przychodów ze sprzedaży gry). Jednocześnie Emitent otrzyma jednorazowe wynagrodzenie od SONKA S.A. za wsparcie przy produkcji Gry na platformę Nintendo Switch. Spółka SONKA S.A. jest jednostką stowarzyszoną z Emitentem, w której Emitent posiada 29% akcji zwykłych.
ALTUS TFI Wartość aktywów pod zarządzaniem.
ALTUS TFI, informuje, że WAN na koniec listopada 2017 r., z uwzględnieniem aktywów przekazanych do zarządzania podmiotom zewnętrznym na podstawie zlecenia zarządzania portfelem inwestycyjnym funduszu lub jego częścią, wyniosła: 14,677 mld zł.
Na powyższą sumę aktywów składały się:
-> 1,982 mld zł jako WAN 9 subfunduszy wydzielonych w ramach Altus FIOO Parasolowy, 4 subfunduszy wydzielonych w ramach SKOK Parasol FIO oraz funduszu SKOK FIO Rynku Pieniężnego,
-> 0,831 mld zł jako WAN 4 subfunduszy wydzielonych w ramach Raiffeisen SFIO Parasolowy,
-> 4,125 mld zł jako WAN w ramach portfeli niededykowanych FIZ,
-> 2,679 mld zł jako WAN w ramach portfeli dedykowanych FIZ,
-> 5,057 mld zł jako WAN w ramach usługi asset management (obejmuje zarówno zarządzanie portfelami, w skład których wchodzi jeden lub większa liczba instrumentów finansowych, jak i portfelami funduszy inwestycyjnych utworzonych przez inne towarzystwa).
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]