Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 13.06.2017

Informacje dnia

PZU
Rada nadzorcza powołała p. Małgorzatę Sadurską do zarządu Spółki. Została ona powołana na okres wspólnej kadencji, trwającej przez 3 lata od 1 VII 2015. Poprzednio p. Sadurska zajmowała stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta.
MF
Na koniec 1Q’17 Państwowy Dług Publiczny wyniósł 975,3 mln PLN (+1,0% k/k). Wzrost zadłużenia podsektora rządowego wyniósł 10,8 mln PLN (na co duży wpływ miało m.in. wzmocnienie kursu PLN wobec EUR czy USD). Obniżyło się z kolei zadłużenie w podsektorze samorządowym oraz ubezpieczeń społecznych. Dług EDP na koniec 1Q’17 wyniósł 1.014 mld PLN (+0,7% k/k, +7,3 mld PLN). Wpływ na mniejszy przyrost długu EDP miało obniżenie zadłużenia w przedsiębiorstwach państwowych oraz spadek długu KFD.
TFI
Wartość aktywów netto w funduszach wyniosła na koniec V’17 273,5 mld PLN (spadek o ok. 2,5 mld PLN m/m) – wynika z raportu IZFiA oraz Analizy Online. Największy spadek dokonał się w segmencie funduszy aktywów niepublicznych (ok. -3,0 mld PLN m/m), co wynika głównie z odpływu środków netto. Zwiększenie środków netto nastąpiło z kolei w funduszach dłużnych oraz gotówkowych i pieniężnych.
GUS
Inflacja w V’17 wyniosła 1,9% r/r (zgodnie z odczytem flash). Inflacja m/m wyniosła 0,0%. Największy dodatni udział w inflacji r/r miały koszty paliwa oraz żywności, najmocniej z kolei spadły ceny odzieży i obuwia.
Nadwyżka w handlu zagranicznym po IV’17 wyniosła 752,9 mln EUR, eksport wzrósł o 6,1% r/r, z kolei import wzrósł o 8,9% r/r.
GETIN NOBLE BANK
Rada nadzorcza Getin Noble Banku zatwierdziła aktualizację programu postępowania naprawczego. Program zostanie w najbliższym czasie przekazany do KNF.
ROBYG
Spółka rozpoczęła procedurę ABB dotyczącą sprzedaży 10% akcji. Oferta będzie skierowana do nie więcej niż 149 uprawnionych inwestorów. Spółka podała, że w ofercie zamierzają wziąć udział przewodniczący rady nadzorczej oraz dwaj członkowie zarządu.
PBKM
Spółka poinformowała o odstąpieniu od rozmów nt. nabycia pakietu akcji podmiotu z branży. Powodem jest brak zgody organów korporacyjnych podmiotu na przeprowadzenie transakcji. Celem rozmów było nabycie mniejszościowego pakietu akcji. PBKM prowadził rozmowy z kilkoma spółkami z branży, w roku 2017 zarząd chce przeprowadzić jedna akwizycję.
HAWE
Sąd ogłosił upadłość Spółki, zarząd Hawe jednak nie zgadza się z orzeczeniem. Po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku Spółka planuje złożyć zażalenie. W opinii prezesa Hawe, nadal jest możliwe zakończenie restrukturyzacji sukcesem.
MORIZON
Cena maksymalna w ofercie została ustalona na 2,05 PLN za sztukę. Oferowanych jest 8,5 mln nowych akcji serii H, szacowany wpływ brutto z emisji ma wynieść 13-17 mln PLN. Budowanie księgi popytu ma odbyć się w dniach 13- 22 VI, zapisy w transzy dla inwestorów indywidualnych mają trwać w dniach 13-21 VI, a dla inwestorów instytucjonalnych: 26- 27 VI 2017.
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]