Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 19.05.2017

Informacje dnia

GUS

Wynagrodzenie w IV’17 obniżyło się m/m o 1,9%, ale wzrosło o 4,1% r/r, średnia wyniosła 4.489,1 PLN (w III’17: 4.577,86 PLN). Konsensus zakładał wzrost r/r o 4,4%.
Zatrudnienie w IV’17 wzrosło o 0,2% m/m oraz 4,6% r/r, do 5.991,1 tys. osób. Prognozy zakładały wzrost o 4,5% r/r.

PGNiG

Spółka przekaże KE stanowisko, w którym będzie domagała się kar dla Gazpromu oraz stworzenia konkurencyjnych warunków na europejskim rynku. Podstawą do takiego wniosku ma być wieloletnie naruszanie przez Gazprom prawa antymonopolowego. PGNiG proponuje również rewizję zasady „take-orpay”, by maksymalny poziom odbioru zakontraktowanego gazu wynosił 75%. Gazprom miałby również zbyć udziały w niektórych przedsiębiorstwach związanych z przesyłem gazu na terenie Europy Zachodniej.

MIB

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa rozpoczyna prace nad zbadaniem możliwości dobudowania trzeciego pasa dla każdej jezdni autostrady A2 na odcinku Warszawa-Łódź. Zaplanowany okres badań i przygotowań ma piałby potrwać 4 lata, projekt były finansowany ze środków unijnych z kolejnej Przetarg na wykonanie brakującego odcinka autostrady A1 (Tuszyn-Częstochowa) ma zostać ogłoszony przed wakacjami. Brakujący odcinek ma długość 80 km, koszt budowy był wcześniej szacowany na ok. 3,6 mld PLN.

HARPER HYGIENICS

SIA iCotton ogłosił wezwanie na 3,85 mln akcji Harper Hygienics, cena w wezwaniu wynosi 1 PLN (cena na ostatnim zamknięciu: 1,06 PLN). Celem wezwania jest osiągnięcie posiadania 66% udziału w kapitale spółki. Wezwanie będzie trwało w dniach 7-20 VI 2017.

XTB

Wyniki spółki za 2Q’17 zostaną obciążone na kwotę 5,6 mln PLN w wyniku zakończenia działalności na terenie Turcji. Decyzja została podjęta w wyniku analizy wpływu zmian regulacyjnych w zakresie działalności usług inwestycyjnych.

BOGDANKA, BUMECH

Konsorcjum, którego liderem jest spółka z Grupy Bumech, został wybrane w przetargu organizowanym przez LW Bogdanka. Wartość mowy wynosi 36,5 mln PLN brutto. Przetarg dotyczy wykonania wyrobisk korytarzowych w p

 

Wyniki Grupy za 1Q’17:

Komentarz DM Banku BPS Wyniki Amrestu są poniżej oczekiwań, silniejsze obniżenie marży na poziomie EBITDA jest powiązane z konsolidowaniem przedsięwzięć z terenu Europy Zachodniej (które realizują niższe marże), a także z presją płacową (CE, Rosja, Hiszpania). Dodatkowo, nowe otwarcia najpierw przekładają się na wzrost kosztów, pokazując rentowność w późniejszym terminie. Sprzedaż, po wyłączeniu wpływu przejęć, wzrosła o 18,2% r/r. Na ten wynik najsilniej oddziaływał wzrost sprzedaży LFL. Udział sprzedaży w Polsce obniżył się do 31,3% przychodów, podczas, gdy udział sprzedaży z terenu Niemiec wzrósł z 0,3% do 11,8%. Rynkami o najlepszej marży EBITDA są Hiszpania oraz rynki CE, na terenie Niemiec wygenerowano EBITDA w wysokości -13,6 mln PLN.

Hubert Wach
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]