Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Puls Parkietu - rynek akcji

Archiwum Archiwum

Opracowanie z dnia - 18.02.2019

Informacje dnia

CCC SA, GINO ROSSI SA
CCC zdecydowało o nabyciu akcji Gino Rossi w ramach wezwania. Grupa CCC, w związku ze ziszczeniem się niektórych warunków wezwania do sprzedaży akcji Gino Rossi, podjęła decyzję o nabyciu akcji tej spółki - podał w piątek pośredniczący w wezwaniu DM PKO BP. W komunikacie podano o spełnieniu się czterech warunków wezwania, dotyczących m. in. zgody UOKiK na koncentrację oraz złożenia w ramach wezwania zapisów na sprzedaż minimum 33.219.842 akcji czyli 66 %. Jeśli w wyniku wezwania CCC będzie posiadać nie mniej niż 90 % akcji Gino Rossi, zamierza podjąć działania w celu wycofania ich z obrotu na GPW. (PAP Biznes)
J.W. CONSTRUCTION SA
NWZ J.W. Construction zdecyduje o skupie do 20 % akcji własnych. Akcjonariusze J.W. Construction zdecydują o upoważnieniu zarządu do skupu do 17.771.888 akcji własnych, stanowiących 20% kapitału zakładowego spółki - wynika z projektów uchwał na NWZA, zwołanego na 15 marca. Nabyte przez spółkę akcje własne miałyby - według projektu - zostać przeznaczone do dalszej odsprzedaży, umorzenia i obniżenia kapitału zakładowego spółki lub na inny cel. Upoważnienie zarządu do nabywania akcji własnych miałoby obejmować okres 5 lat, nie dłużej jednak niż do chwili wyczerpania środków przeznaczonych na ten cel. NWZA zdecyduje też o utworzeniu w spółce kapitału rezerwowego z przeznaczeniem na sfinansowanie buybacku. W piątek na zamknięciu sesji kurs J.W. Construction wynosił 2,48 zł. (PAP Biznes)
OT LOGISTICS SA
OT Logistics uzgodnił z głównymi wierzycielami warunki restrukturyzacji finansowej grupy. Kluczowi wierzyciele finansowi grupy, z którymi uzgodniono wstępne założenia restrukturyzacyjne, to Bank BGŻ BNP Paribas (w tym jako następca prawny Raiffeisen Bank Polska), Santander Bank Polska i mBank, Bank Gospodarstwa Krajowego oraz obligatariusze obligacji serii G. Założenia restrukturyzacyjne przewidują w szczególności: zmianę warunków i wydłużenie terminów spłaty zadłużenia kredytowego wobec banków i zmianę warunków i wydłużenie terminu wykupu obligacji G; emisję obligacji serii H z przeznaczeniem na refinansowanie istniejących obligacji serii D i F, które mają zostać objęte przez obligatariuszy obligacji D i F; realizację planu naprawczego grupy. (PAP Biznes)
PCM SA
Franklin Resources ma poniżej 5%. akcji Prime Car Management. Franklin Resources, występujący w imieniu Franklin Templeton Investment (ME) i Templeton Asset Management Ltd., zmniejszył zaangażowanie w Prime Car Management do 4,71% - podmioty te obecnie posiadają łącznie 560.912 akcji spółki. Wcześniej miały 836.044 akcji PCM, stanowiących 7,02% kapitału i głosów. (PAP Biznes)
JSW SA
RN JSW pozytywnie zaopiniowała wniosek zarządu do WZA o zgodę na przejęcie PBSz. W lipcu 2018 roku JSW uzgodniła podstawowe warunki transakcji zakupu od Kopeksu pakietu 95,01% Przedsiębiorstwa Budowy Szybów za łączną cenę 205,3 mln zł. (PAP Biznes)


Komentarz DM Banku BPS.
Piątek przyniósł silne odbicie po przecenie z poprzedniego dnia. Reakcja kupujących współgrała z optymizmem, który zagościł na amerykańskich parkietach w notowaniach przedsesyjnych. Sesja na rynku amerykańskich zakończyła się optymizmem. Dziś w USA jest święto (Urodziny Washingtona) i rynki są nieczynne, w związku z tym należy oczekiwać małej aktywności inwestorów również na rynkach europejskich. Na GPW rynek realizuje formację podwójnego szczytu. Silnym oporem jest cała strefa między 2370pkt a 2400pkt.

Tomasz Czarnecki


Komentarz DM Banku BPS.
Po opublikowanych wynikach kurs akcji banku obsuwa się w kierunku minimum z września 2018r. na poziomie 65,50PLN. W dłuższej 8-mio miesięcznej perspektywie kursu akcji pozostaje poniżej średniej 200-sesyjnej. Gracze wyczekują z decyzjami na test minimów

Tomasz Czarnecki
Pobierz Puls Parkietu Pobierz Puls Parkietu

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]