Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Komentarze posesyjne

2015-07-20 - Zapowiedź większego ruchu

Archiwum Archiwum

W przeciwieństwie do zielonych kolorów na rynkach europejskich w poniedziałek na miejscowym parkiecie prezentowaliśmy obraz przerażającej słabości głównie za sprawą sektora bankowego. Nie jest to pierwsza taka sesja i wiele pozytywnego poza zachowaniem pojedynczych papierów z drugiej i trzeciej linii nie można o niej powiedzieć. Ubiegłotygodniowa koncepcja w świetle której przedłużylismy korektę została praktycznie zrealizowana. Pytanie brzmi czy wobec dwumiesięcznych spadków to już koniec fajerwerków popytu? Jeśli tak, to byłby to kolejny argument świadczący o rażącym braku siły rynku mierzonego indeksem Wig20. Co prawda nadal mamy mozliwość powiększenia odbicia (jak na razie nie byłby to absolutnie powrót do trendu wzrostowego) ale z każdą chwilą kontynuacji przeceny szanse na taki ruch maleją.
            Bardzo istotnym elementem na który chcialbym zwrócić uwagę jest angażowanie coraz większego kapitału na rynku futures na Wig20. LOP na poziomach prawie 75 tys. (ładnie ostatnio rośnie) zasługuje na uwagę, ponieważ przy takiej skali to właśnie stamtąd może nadejść impuls. Biorąc pod uwagę kierunek ruchów w ostatnim czasie i zachowanie lopu na serii wrześniowej - wzrost zaangażowania na spadku ceny, spadek na korekcyjnych podbiciach - 29 i 30 czerwca, kolejny 8,9,10 lipca oraz ostatni 16 lipca - sądzę, że nie będzie to impuls wzrostowy a strona dokładająca do depozytu nie będzie go uzupełniać bez końca i w pewnym momencie trzeba będzie zamknąć stratne pozycje napędzając trend. Biorac pod uwagę powyższe warto obserwować ostatnie wsparcia – wszystko wskazuje na to, że docelowo zobaczymy się niżej.
 

Paweł Małyszka

2019-06-25
WIG WIG20 mWIG40 sWIG80

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]