Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Komentarze posesyjne

2015-07-13 - Kupuj plotkę, sprzedaj fakt

Archiwum Archiwum

Poniedziałkowa sesja na WGPW znalazła swoje odzwierciedlenie w tym starym giełdowym porzekadle. Dyskontowanie greckiego porozumienia zakończyło się już na samym początku dnia, gdzie z niewielkich plusów systematycznie obniżaliśmy poziomy aż do popołudniowgo zniwelowania całych porannych zdobyczy. Końcówka dnia wobec zielonego otoczenia na rynkach europejskich i amerykańskich pokazała próby ograniczenia zejścia, tak więc na pytanie czy to już koniec odreagowania po minionych spadkach nie należy jeszcze odpowiadać negatywnie. Wydaje się, że dotychczasowe osiągnięcia to nie wszystko na co stać popyt i powinniśmy zobaczyć się wyżej ale nawet i wtedy dalsze wzrosty nie gwarantują długoterminowego sukcesu. Nadzieję daje hipoteza w świetle której możemy założyć zakończenie dwumiesięcznej pięciofalowej struktury spadkowej wobec czego stoimy przed szansą na co najmniej trójfalową korektę, która powinna potrwać dłużej niż dotychczasowe kilka dni odbicia na niewielkich obrotach.

W szerszej perspektywie czasowej również dwumiesięczny kanał spadkowy, który da się zaobserwować patrząc na indeks Wig20 ma się dobrze a poniedziałek tylko potwierdził jego istotność zatrzymując odbicie. Aby zostać większym optymistą wypadałoby wyjść ponad poziom 2400 pkt mierzone Wigiem20 który stanowi połowę zniesienia ostatniej fali spadków. Biorąc pod uwagę ostatnie ruchy cenowe na miejscowym rynku każdy wzrost proponuję rozpatrywać jedynie w kategoriach mniejszej bądź większej ale jednak wyłącznie korekty.

Paweł Małyszka

2019-06-25
WIG WIG20 mWIG40 sWIG80

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]