Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl
AAA

Komentarze posesyjne

2015-06-22 - I mamy korektę.

Archiwum Archiwum

Zgodnie z ubiegłotygodniową koncepcją po ukształtowaniu pięciu fal spadkowych jesteśmy w poniedziałek świadkami wzrostowej korekty. Na fali optymizmu rynków europejskich tłumaczonej postępami w negocjacjach z Grecją również i u nas przez cały dzień widać było zauważalne plusy na głównych indeksach. Niestety skala wzrostów w porównaniu do reszty europejskich parkietów pozostawia wiele do życzenia i nadal wzkazuje na relatywną słabość warszawskiej giełdy, co na pewno znajdzie swoje przełożenie w zachowaniu kursów na miejscowym parkiecie w wypadku pogorszenia koniunktury na zewnątrz. O domniemaniu, że to tylko korekta jak na razie decydują dwa czynniki: skromny poniedziałkowy obrót nie wskazujacy dziś na jakiekolwiek większe zaangażowanie kapitału oraz odelgość od poważniejszych oporów i tym samym brak szans na ich szybkie przełamanie. Poniedziałkowa sesja interesujących wzrostów jeszcze o niczym nie przesądza ale na tle miesiąca spadków mamy szansę na zmianę krótkoterminowych tednencji.

Patrząc z dalszej perspektywy na zauważalnie wyprzedanym rynku widać wiele miejsca na korektę, tak więc wydaje się, że początek tygodnia to nie koniec fajerwerków popytu i jeszcze powinniśmy zobaczyć się wyżej. Korzystając z obecnych wzrostów miejmy na uwadze, że jak na razie należy rozpatrywać je tylko i wyłącznie w charakterze korekty tego co spadło.

 

Paweł Małyszka

2019-05-22
WIG WIG20 mWIG40 sWIG80

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]