Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl

Zakres inwestycji

Ustawa o IKE reguluje, iż instrumenty jakie możemy w praktyce nabywać na IKE lub IKZE to głównie instrumenty finansowe o małym lub niskim ryzyku - akcje, obligacje, certyfikaty strukturyzowane, jednostki ETF i inne instrumenty finansowe, ale co ważne - notowane na GPW. Inwestować możemy zatem zarówno w obligacje skarbowe, jak też - korporacyjne i JST.

Cały rynek Catalyst i notowane tam obligacje Banków Spółdzielczych mogą być przedmiotem inwestycji na IKE i IKZE. Nie możemy natomiast w inwestować instrumenty pochodne, takie jak kontrakty terminowe i opcje.

Styl inwestowania zależy tylko od nas. Inwestować możemy agresywnie, stosując DAYTRADING i zawierać nawet wielokrotne transakcje odwrotne w ciągu jednego dnia. Możemy też zawierać transakcje sporadycznie - tylko co jakiś czas. Sposób zawierania transakcji na IKE i IKZE maklerskim jest taki sam, jak na zwykłym rachunku maklerskim. Ograniczeniem jest to, iż zlecenia zakupu muszą być wyłącznie pełnopłatne (brak jest odroczenia płatności i możliwości korzystania z linii kredytowej).

KONTAKT

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]