Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl

KID

Kluczowe Informacje o Instrumencie (KID - Key Information Document)

PRIIP – co to jest?

Są to instrumenty, których cena zależy od wartości innych instrumentów lub indeksów, których inwestor nie kupuje bezpośrednio. Są to np. instrumenty pochodne, certyfikaty funduszy zamkniętych, ETF-y, produkty strukturyzowane itp.

KID – co to jest?

Są to kluczowe Informacje o instrumencie PRIIP (tzw. Key Information Document). Jest to krótki dokument, który zawiera podstawowe informacje o instrumencie PRIIP.

Gdzie znaleźć KID?

Z KID zapoznasz się podczas składania zlecenia – w oknie zlecenia prezentujemy link do dokumentu. Możesz też znaleźć KID-y na stronie GPW – dla derywatów i dla produktów strukturyzowanych.

Brak KID – co wtedy?

Do każdego instrumentu PRIIP emitent musi dostarczyć dokument KID dla inwestorów. Jeśli tego nie zrobi Dom Maklerski nie przyjmie zlecenia zakupu na taki instrument.

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]