AAA

Komunikat Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. dotyczący wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej (brexit) i przewidywanego zakończenia okresu przejściowego w kontekście rynku finansowego.

Dom Maklerski Banku BPS S.A. informuje, że z dniem 31 stycznia 2020 r. nastąpiło opuszczenie przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej (brexit). Zgodnie z Umową o wystąpieniu, zawartą pomiędzy Wielką Brytanią a UE – od momentu brexitu do dnia 31 grudnia 2020 r. trwa okres przejściowy, w trakcie którego Wielka Brytania (w tym Gibraltar, w określonych Umową i prawem UE przypadkach) traktowana jest jeszcze jako państwo członkowskie UE w rozumieniu unijnych przepisów, choć nie jest już reprezentowana w instytucjach UE, w szczególności w unijnym procesie decyzyjnym.

Tym samym brytyjskie podmioty świadczące usługi na rynku finansowym UE prowadzą swoją działalność do końca okresu przejściowego na dotychczasowych zasadach i korzystają z określonych w traktatach UE swobód rynku wewnętrznego.
Mając na uwadze powyższe, jak również  komunikat Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego z dn. 18 sierpnia 2020 r., Dom Maklerski Banku BPS S.A. na bieżąco analizuje możliwy wpływ brexitu na sposób świadczenia usług maklerskich oraz ewentualnych ryzyk dla klientów Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. związanych z brexitem.

Zapraszamy klientów Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. do kontaktu w sprawie wszelkich pytań i wątpliwości związanych z wpływem brexitu na sytuację i prawa klientów Domu Maklerskiego Banku BPS S.A. – poprzez skierowanie maila na adres: dm@dmbps.pl

Załączniki

PDF

Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]