AAA

WAŻNA INFORMACJA OPUBLIKOWANA NA STRONIE INTERNETOWEJ BANKOWEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO

W dniu dzisiejszym, tj. 17 stycznia 2020 r., na stronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (dalej „BFG”) ukazała się informacja o podjęciu przez BFG decyzji o rozpoczęciu przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku (dalej Podkarpacki BS).

Link do opublikowanej informacji:
https://www.bfg.pl/przymusowa-restrukturyzacja-podkarpackiego-banku-spoldzielczego-w-sanoku/

Ponadto informujemy, że również w dniu dzisiejszym, Zarząd Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. podjął uchwałę o wycofaniu z depozytu papierów wartościowych obligacji Podkarpackiego BS, w związku z dokonaniem ich umorzenia przez BFG.

Link do dokumentu KDPW:

http://www.kdpw.pl/pl/Regulacje/Uchwaly/2020/0036-2020.pdf

Przedmiotowa decyzja BFG obejmuje również umorzenie wyemitowanych przez Podkarpacki BS obligacji. Dla posiadaczy obligacji Podkarpackiego BS oznacza to utratę tytułu do żądania zwrotu środków przekazanych temu podmiotowi w związku z nabyciem wyemitowanych przezeń instrumentów dłużnych.

Zgodnie z ustawą o BFG, Bankowy Fundusz Gwarancyjny ma obowiązek przekazać odpisy przedmiotowej decyzji m.in. wierzycielom Podkarpackiego BS, będącym posiadaczami wyemitowanych przezeń obligacji (pod warunkiem ich ujęcia w rejestrach podmiotu w restrukturyzacji), a ci – jeśli stwierdzą, że ich interes prawny został tą decyzją naruszony – mają prawo wniesienia skargi do sądu administracyjnego.

Gotowy
by zacząć?

Kontakt

Infolinia: 
od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00 - 17:15

tel.: 801 321 456
tel.: (22) 539 - 50 - 16


fax: (22) 539 - 55 - 56

mail: dm@dmbps.pl

Partnerzy

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii w celach statystycznych oraz w celu dostosowania serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji >>
[x]